more_horiz
Wiadomości

Po 17 latach Nike przestało sponsorować Spartak Moskwa

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 14:53
Produkująca odzież sportową firma Nike zakończyła współpracę ze Spartakiem Moskwa, ponieważ klub nie będzie mógł grać w europejskich pucharach. To efekt decyzji UEFA, która po agresji Rosji na Ukrainę wykluczyła kluby z tego kraju z rozgrywek pod jej auspicjami.
Po 17 latach sponsorowania firma Nike kończy współpracę ze Spartakiem Moskwa, który w związku z atakiem Rosji na Ukrainę został wyrzucony z europejskich rozgrywek
Po 17 latach sponsorowania firma Nike kończy współpracę ze Spartakiem Moskwa, który w związku z atakiem Rosji na Ukrainę został wyrzucony z europejskich rozgrywekFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

Nike przestaje sponsorować Spartak Moskwa

Spartak Moskwa, który był sponsorowany przez Nike od 2005 roku, oświadczył, że poszukuje już nowego dostawcy sprzętu.

Firma Nike poinformowała, że powodem wycofania z umowy było wykluczenie moskiewskiego klubu z udziału w europejskich rozgrywkach pucharowych w sezonie 2022/23. Już w obecnym sezonie po decyzji UEFA Spartak nie mógł przystąpić do pojedynku 1/8 finału Ligi Europy z RB Lipsk.

Spartak Moskwa bez szans na mistrzostwo Rosji

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligowych Spartak zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Awansował jednak do finału Pucharu Rosji, w którym spotka się 29 maja z lokalnym rywalem Dynamem.


Polskie Radio
tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem