more_horiz
Wiadomości

"Forbes" opublikował listę najbardziej wartościowych klubów. FC Barcelona na szczycie zestawienia

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 19:04
Magazyn "Forbes" opublikował listę najbardziej wartościowych klubów piłkarskich świata. Na pierwszym miejscu w zestawieniu jest FC Barcelona, z którą łączony jest Robert Lewandowski.
FC Barcelona została uznana przez magazyn Forbes za najbardziej wartościowy klub piłkarski świata
FC Barcelona została uznana przez magazyn "Forbes" za najbardziej wartościowy klub piłkarski świataFoto: LLUIS GENE/AFP/East News

"Forbes" co roku wycenia wartość klubów, uwzględniając kontrakty reklamowe i umowy sponsorskie, a także wartość piłkarzy, stadionu i zyski ze sprzedaży oficjalnych pamiątek.

Na pierwszym miejscu po raz drugi z rzędu znalazła się FC Barcelona, która została wyceniona na 4,76 mld dolarów. Na drugiej pozycji znalazł się jej największy rywal - Real Madryt, który do "Blaugrany" traci zaledwie 10 milionów.

W pierwszej "dziesiątce" znalazło się aż sześć miejsc dla klubów Premier League - Manchesteru United, Liverpoolu, Manchesteru City, ChelseaArsenalu i Tottenhamu.

"Barca" zwiększyła swoją wartość w ciągu ostatnich pięciu lat o 34 procent (Real jeszcze mniej - 30 proc.). W przypadku innych klubów, takich jak PSGLiverpool czy Manchester City, wartość wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o... ponad 100 procent. Jeśli ta tendencja zostanie podtrzymana, w przyszłorocznym rankingu możemy obserwować detronizację hiszpańskich ekip.

Wkrótce "Blaugrana" może jednak podnieść swoją wartość. Do klubu może dołączyć Robert Lewandowski, który nie zamierza przedłużyć kontraktu z Bayernem Monachium.

Najbardziej wartościowe kluby wg "Forbesa":
1. FC Barcelona - 4,76 mld dolarów
2. Real Madryt - 4,75 mld dolarów
3. Bayern Monachium - 4,21 mld dolarów
4. Manchester United - 4,20 mld dolarów
5. Liverpool - 4,10 mld dolarów
6. Manchester City - 4 mld dolarów
7. Chelsea - 3,2 mld dolarów
8. Arsenal - 2,8 mld dolarów
9. Paris Saint-Gemain - 2,5 mld dolarów
10. Tottenham Hotspur - 2,3 mld dolarów

Czytaj także: 

JK

Zobacz także

Zobacz także