Roland Garros 2022: Rafael Nadal bez straty seta awansował do trzeciej rundy French Open. Jubileusz Hiszpana

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 09:15
Hiszpański tenisista Rafael Nadal pokonał występującego z "dziką kartą" Francuza Corentina Mouteta 6:3, 6:1, 6:4 w drugiej rundzie French Open w Paryżu. To jego 300. zwycięstwo w turniejach wielkoszlemowych.
Hiszpan Rafael Nadal awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open na kortach im. Rolanda GarrosaFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Rafael Nadal w trzeciej rundzie Roland Garros

Nazywany "Królem Paryża" trzynastokrotny triumfator tego turnieju i zwycięzca tegorocznego Australian Open potrzebował niewiele ponad dwóch godzin, by wyeliminować 139. w światowym rankingu Francuza. Hiszpan niedawno wrócił na kort po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją i było to widać zwłaszcza w trzecim secie, gdy popełniał dużo błędów i dwukrotnie dał się przełamać rywalowi. Matut wcześniej sprawił niespodziankę, eliminując mistrza French Open z 2015 roku Szwajcara Stana Wawrinkę 2:6, 6:3, 7:6 (7-2), 6:3.

Na razie w Paryżu Rafael Nadal nie stracił jeszcze seta - w pierwszej rundzie pokonał Australijczyka Jordana Thompsona 6:2, 6:2, 6:2. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 26. Holender Botic Van de Zandschulp.

"Król Paryża" rekordzistą

Blisko 36-letni Nadal wygrał w Paryżu już 107. mecz. W całej karierze poniósł tu tylko trzy porażki. Ma na koncie rekordową liczbę 21 tytułów wielkoszlemowych.

Zmagania na kortach Rolanda Garrosa potrwają do 5 czerwca. To już 121. edycja tych prestiżowych rozgrywek. Pula nagród wynosi 43,6 mln euro.

Tytułu w grze pojedynczej kobiet broniła Czeszka Barbora Krejčíková, z kolei wśród mężczyzn lider rankingu ATP Serb Novak Djoković

Wyniki środowych meczów 2. rundy mężczyzn turnieju tenisowego French Open w Paryżu:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) - Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) 6:0, 6:3, 6:4
John Isner (USA, 23) - Gregoire Barrere (Francja) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (7-5)
Karen Chaczanow (Rosja, 21) - Hugo Dellien (Boliwia) 4:6, 6:4, 7:6 (7-1), 6:3
Cameron Norrie (W. Brytania, 10) - Jason Kubler (Australia) 6:3, 6:4, 6:3
Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) - Taylor Fritz (USA, 13) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Aljaz Bedene (Słowenia) - Pablo Cuevas (Urugwaj) 4:6, 6:4, 7:6 (7-5), 6:4
Filip Krajinović (Serbia) - Borna Gojo (Chorwacja) 7:6 (7-5), 6:2, 5:7, 6:1
Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Sebastian Baez (Argentyna) 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5
Novak Djoković (Serbia, 1) - Alex Molcan (Słowacja) 6:2, 6:3, 7:6 (7-4)
Brandon Nakashima (USA) - Tallon Griekspoor (Holandia) 7:6 (8-6), 6:4, 6:2
Diego Schwartzman (Argentyna, 15) - Jaume Munar (Hiszpania) 2:6, 6:7 (3-7), 6:2, 6:2, 6:2
Botic Van de Zandschulp (Holandia, 26) - Fabio Fognini (Włochy) 6:4, 7:6 (7-2), 3:2, krecz
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) - Borna Corić (Chorwacja) 6:0, 6:4, 6:3
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 6) - Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 6:1, 6:7 (7-9), 5:7, 7:6 (7-2), 6:4
Sebastian Korda (USA, 27) - Richard Gasquet (Francja) 7:6 (7-5), 6:3, 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 5) - Corentin Moutet (Francja) 6:3, 6:1, 6:4