more_horiz
Wiadomości

UEFA podjęła decyzję ws. zespołów z Białorusi i Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 21:30
Zespoły z Białorusi i Ukrainy nie będą miały możliwości spotkania się ze sobą w jakichkolwiek przyszłych rozgrywkach UEFA - poinformował w piątek Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).
UEFA podjęła kolejne kroki ws. Rosji
UEFA podjęła kolejne kroki ws. RosjiFoto: Shutterstock.com/Richard Juilliart

Potwierdzono, że losowania przyszłych rozgrywek będą tak ustawione, aby ekipy Białorusi i Ukrainy nie mogły trafić na siebie w żadnej fazie turniejów piłkarskich.

"Dzisiejsza decyzja ma zapewnić płynny przebieg rozgrywek UEFA. Została podjęta, gdyż z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, w który zaangażowana jest także Białoruś, nie można zapewnić bezpieczeństwa drużynom, działaczom i wszystkim innym uczestnikom" - napisano w oświadczeniu.

Decyzja jest tymczasowa. "Komitet Wykonawczy UEFA pozostanie w gotowości, aby zwoływać kolejne spotkania w celu ponownej oceny sytuacji prawnej i faktycznej w miarę jej rozwoju i podejmowania dalszych decyzji w razie potrzeby".

UEFA potwierdziła także decyzję z 28 lutego 2022, gdy wraz z FIFA zawieszono reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Wykluczenie z europejskich pucharów w sezonie 2022/23 powtórnie otrzymało moc prawną 2 maja. Rosyjskie starania o organizację turniejów Euro, których finały zaplanowano na lata 2028 i 2032 również zostały uznane za bezzasadne w świetle sytuacji politycznej.

Sankcje dotyczą zespołów narodowych Rosji we wszystkich niższych kategoriach wiekowych.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem