Roland Garros 2022. Iga Świątek wie, z kim zmierzy się w 4. rundzie. Qinwen Zheng gra dalej

2022-05-28, 16:04

Qinwen Zheng - rywalka Igi Świątek w 4. rundzie Roland Garros. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Qinwen Zheng będzie rywalką Igi Świątek w 1/8 finału wielkoszlemowego, tenisowego turnieju French Open w Paryżu.Chinka rywalizowała w 3. rundzie z Francuzką Alize Cornet. Zheng wygrała pierwszego seta 6:0. W drugim przy prowadzeniu Chinki 3:0 rywalka skreczowała.

Qinwen Zheng w 2. rundzie wyeliminowała Simonę Halep. Na początku trzeciego seta, Halep kucnęła na korcie i przez chwilę zdawało się, że może stracić przytomność. Po interwencji lekarzy wróciła do gry, lecz nie potrafiła przeciwstawić się dobrze grającej rywalce. Po meczu opisała, z czym mierzyła się na korcie.

- To było niespodziewane, miałam po prostu atak paniki. Nie wiedziałam, jak co z tym zrobić, nie przytrafia mi się to często. Nie wiem, dlaczego tak się stało, ponieważ prowadziłam i grałam dobrze - powiedziała na konferencji prasowej, cytowana przez Eurosport.

***

Iga Świątek pokonała Czarnogórkę Dankę Kovinić 6:3, 7:5 w meczu trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach ziemnych w Paryżu. Polska tenisistka odniosła 31. zwycięstwo z rzędu.

Iga Świątek w Paryżu idzie jak burza. Najpierw nie dała szans Ukraince Łesii Curenko, a potem gładko ograła Amerykankę Alison Riske. Obu rywalkom liderka rankingu WTA oddała ledwo po dwa gemy.

Mecz z Kovinić był dla Świątek zdecydowanie najtrudniejszym w tegorocznej edycji paryskiego turnieju. Ostatecznie wygrała go 6:3, 7:5.

Wyniki sobotnich meczów 3. rundy kobiet turnieju tenisowego French Open w Paryżu:

Iga Świątek (Polska, 1) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:3, 7:5
Zheng Qinwen (Chiny) - Alize Cornet (Frankreich) 6:0, 3:0 - krecz Cornet
Weronika Kudermietowa (Rosja, 29) - Paula Badosa (Hiszpania, 3) 6:3, 2:1 - krecz Badosy
Camila Giorgi (Włochy, 28) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) 4:6, 6:1, 6:0
Jessica Pegula (USA, 11) - Tamara Zidansek (Słowenia, 24) 6:1, 7:6 (7-2)
Daria Kasatkina (Rosja, 20) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:2
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Leolia Jeanjean (Francja) 6:1, 6:4