more_horiz
Wiadomości

Carlos Tevez kończy karierę. Argentyńczyk stracił motywację do gry w piłkę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 15:59
Były napastnik reprezentacji Argentyny, mistrz olimpijski z Aten Carlos Tevez potwierdził, że kończy z zawodowym futbolem. Jako powód, piłkarz podał brak motywacji do kontynuowania kariery, a także sprawy rodzinne.
Carlos Tevez występował między innymi w Juventusie
Carlos Tevez występował między innymi w Juventusie Foto: Shutterstock.com/Kostas Koutsaftikis

38-latek swoją decyzję ogłosił w ogólnokrajowym programie telewizyjnym w Argentynie.

Carlos Tevez kończy karierę. Stracił "fana numer jeden"

Były 76-krotny reprezentant kraju wyjaśnił, że odkłada piłkarskie buty z powodu śmierci swojego przybranego ojca. Segundo Raimundo zmarł w lutym 2021 roku po komplikacjach związanych z COVID-19.

Carlos Tevez potwierdził, że mógł przedłużyć karierę w Stanach Zjednoczonych w lidze MLS, ale zdecydował się zakończyć 20-letnią karierę. - Granie w zeszłym roku było bardzo trudne, ale udało mi się zobaczyć jeszcze mojego staruszka. Przestałem grać, ponieważ straciłem fana numer jeden - wyjaśnił.

Argentyńczyk rozpoczął i zakończył karierę zawodową w Boca Juniors Buenos Aires. W 2005 roku przeniósł się do brazylijskiego zespołu Corinthians, po czym spędził siedem lat w Anglii, występując w barwach West HamuManchesteru United i Manchesteru City.

Wygrał Ligę Mistrzów oraz igrzyska 

Następnie Argentyńczyk grał w turyńskim Juventusie, ponownie w Boca Juniors, w chińskim Shanghai Shenhua, by na zakończenie powrócić w miejsce, w którym rozpoczynał zawodową karierę, czyli do Boca Juniors.

Podczas swojego pobytu w Europie „El Apache” zdobył trzy tytuły mistrza Anglii, dwa mistrza Włoch i raz triumfował w Lidze Mistrzów.

Na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobył złoty medal, będąc jednocześnie najlepszym strzelcem turnieju (8 goli w 6 meczach). 

Czytaj także: 

/empe 

Zobacz także

Zobacz także