Liga Narodów: Włochy - Niemcy. Hit w Bolonii na remis

2022-06-04, 23:04

Reprezentant Niemiec Serge Gnabry (przy piłce) oraz Włoch Bryan Cristante podczas meczu Ligi Narodów . Foto: PAP/EPA/SERENA CAMPANINI

Reprezentacja Włoch zremisowała z Niemcami 1:1 w meczu pierwszej kolejki grupy A3 piłkarskiej Ligi Narodów. Na murawie stadionu w Bolonii więcej okazji strzeleckich mieli goście, choć mecz nie porwał kibiców.

Jeden z hitów fazy grupowej Ligi Narodów nie zachwycił. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii obejrzeli tylko jeden celny strzał. Jego autorem był Niemiec Serge Gnabry w 15. minucie.

Przy piłce częściej byli goście, ale podopieczni Hansiego Flicka czasami za dużo kombinowali, przez co ich akcje były przerywane przez rywali.

Ciekawsza była druga połowa meczu. Wciąż przewagę mieli Niemcy, ale to mistrzowie Europy trafili jako pierwsi do siatki. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Lorenzo Pellegrini. Nasi zachodni sąsiedzi odpowiedzieli trzy minuty później, gdy wyrównał Joshua Kimmich. Włosi protestowali, przekonując, że we wcześniejszej fazie akcji ręką zagrywał Timo Werner. Gol został jednak uznany.

W końcówce meczu na murawie więcej było gry ostrej, niż składnej. Nic więc dziwnego, że obie drużyny podzieliły się punktami, a szlagierowo zapowiadający się mecz zawiódł postronnych obserwatorów.

Włochy - Niemcy 1:1 (0:0).

Bramka: dla Włoch - Lorenzo Pellegrini (70); dla Niemiec - Joshua Kimmich (73).

grupa B3
Finlandia - Bośnia i Hercegowina 1:1 (1:0)
4. Wyspy Owcze 1 0 0 1 0-4 0

Piłkarska reprezentacja Włoch zremisowała w Bolonii z Niemcami 1:1 w meczu grupy 3 najwyższego poziomu Ligi Narodów. O szczegółach Piotr Kowalczuk (PR1) 1:40