more_horiz
Wiadomości

SEC 2022. Kacper Woryna z "dziką kartą" w Rybniku. Lista startowa pierwszej rundy żużlowych ME

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 07:00
Kacper Woryna wystartuje z "dziką kartą" w pierwszych zawodach żużlowego cyklu TAURON Speedway Euro Championship, które 2 lipca rozegrane zostaną w Rybniku – poinformowali organizatorzy.
Kacper Woryna otrzymał od organizatorów dziką kartę w pierwszej rundzie TAURON Speedway Euro Championship, która odbędzie się 2 lipca na torze w Rybniku
Kacper Woryna otrzymał od organizatorów "dziką kartę" w pierwszej rundzie TAURON Speedway Euro Championship, która odbędzie się 2 lipca na torze w RybnikuFoto: East News/Tomasz Kudala/REPORTER
  • Najwięcej złotych medali w Indywidualnych Mistrzostwach Europy zdobyli: Matej Žagar, Emil Sajfutdinow i Mikkel Michelsen - 2
  • W poprzedniej edycji SEC triumfował Michelsen. Drugi był Leon Madsen przed Patrykiem Dudkiem
  • Cykl rozgrywany jest od 2001 roku. Złoto zdobył wtedy czeski żużlowiec Bohumil Brhel


SEC. Kacper Woryna otrzymał "dziką kartę"

25-letni Woryna w 2020 roku opuścił ROW Rybnik po ośmiu latach startów w barwach tego klubu i przeniósł się do ekipy z Częstochowy.

Tegoroczny cykl TAURON SEC składać będzie się z czterech rund; następne w niemieckim Guestrow (6 sierpnia), Łodzi (3 września), a finał w czeskich Pardubicach (23 września).

Rezerwowymi uczestnikami rybnickich zawodów zostali Ukrainiec Marko Lewiszyn (Celfast Wilki Krosno) i 17-letni wychowanek rybnickiego klubu, niespełna 17-letni Paweł Trześniewski.

SEC. Mikkel Michelsen broni mistrzostwa Europy

Tytułu mistrza Europy będzie bronił Mikkel Michelsen, który dzięki zwycięstwu w serii SEC Duńczyk wywalczył prawo startu w cyklu Grand Prix.

Jak przyznał, jest bardzo dumny ze swoich obu tytułów mistrza Europy, ale ten z ubiegłego roku z Rybnika smakował szczególnie. - Wywalczyłem go przed własną publicznością, rodziną, przyjaciółmi, bo mieszkam niedaleko tego miasta. Wygrałem w momencie, kiedy sprawy nie układały się dla mnie zbyt dobrze, była to jazda na krawędzi, stąpanie po cienkim lodzie - zaznaczył.

Pierwszych pięciu żużlowców poprzedniego cyklu było pewnych startu w nowej edycji, pozostali rywalizowali w eliminacjach.


Lista startowa zawodów w Rybniku
:
Mikkel Michelsen (Dania)
Leon Madsen (Dania)
Patryk Dudek (Polska)
Piotr Pawlicki (Polska)
Daniel Bewley (Wielka Brytania)
Andzejs Lebedevs (Łotwa)
Dimitri Berge (Francja)
Rasmus Jensen (Dania)
Bartosz Smektała (Polska)
Adam Ellis (Wielka Brytania)
David Bellego (Francja)
Kai Huckenbeck (Niemcy)
Vaclav Milik (Czechy)
Oliver Berntzon (Szwecja)
Janusz Kołodziej (Polska)
Kacper Woryna (Polska)
Marko Lewiszyn (Ukraina)
Paweł Trześniewski (Polska)

TERMINARZ SEC 2022:
2 lipca: Rybnik (Polska)
6 sierpnia: Güstrow (Niemcy)
3 września: Łódź (Polska)
23 września: Pardubice (Czechy)

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także