more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne MŚ: Ukraińcy otrzymali wsparcie finansowe od World Athletics

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 08:36
Lekkoatleci z Ukrainy, którzy wystąpią podczas zbliżających się mistrzostw świata w Eugene otrzymali wsparcie finansowe od World Athletics. Organizacja przekazała już 220 tysięcy dolarów na rzecz pomocy sportowcom i trenerom z kraju zaatakowanego przez Rosję.
Ukraińscy lekkoatleci, którzy wystartują na tegorocznych MŚ w amerykańskim Eugene otrzymają wsparcie finansowe od World Athletics
Ukraińscy lekkoatleci, którzy wystartują na tegorocznych MŚ w amerykańskim Eugene otrzymają wsparcie finansowe od World AthleticsFoto: Shutterstock.com/Victor Joly

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

World Athletics uruchomiło w kwietniu wraz z członkami Stowarzyszenia Diamentowej Ligi oraz Międzynarodową Fundację Lekkoatletyczną specjalny Fundusz Ukraina.

Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. Specjalny Fundusz Ukraina dla lekkoatletów

Do tej pory ze środków funduszu skorzystało 53 sportowców, 25 trenerów i działaczy oraz 18 członków rodzin sportowców, w tym dzieci - poinformował portal insidethegames.biz.

Dzięki wsparciu lekkoatleci seniorzy mogli przygotowywać się do czempionatu globu, który rozpocznie się w stanie Oregon 15 lipca, zaś juniorzy do sierpniowych MŚ U-20 w Kolumbii. Pierwsza grupa lekkoatletów z Ukrainy wraz z trenerami właśnie wyruszyła w podróż do USA na mistrzostwa seniorów.

Jarosława Mahuczich i Kateryna Tabasznyk skorzystają z pomocy

Beneficjentkami funduszu są m.in. skoczkinie wzwyż Jarosławie Mahuczich, która w marcu zdobyła złoty medal halowych MŚ w Belgradzie oraz Kateryna Tabasznyk.

Mahuczich była jedną z sześciu reprezentantek Ukrainy, które wystartowały w Belgradzie. Brązowa medalistka igrzysk w Tokio, by dotrzeć do Serbii, musiała pokonać 2000 km przez ogarniętą wojną ojczyznę. Po zdobyciu mistrzostwa globu sukcesu pogratulował Ukraince w specjalnym liście pisanym ręcznie prezydent WA Sebastian Coe.


Fundusz WA jest uzupełnieniem Funduszu Solidarności, utworzonego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. MKOl przeznaczył już około 2,5 mln dol. na rzecz Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także