more_horiz
Wiadomości

Wimbledon 2022: Tsitsipas ostro po meczu z Kyrgiosem: to tyran

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 17:24
W sobotę Australijczyk Nick Kyrgios pokonał rozstawionego z numerem czwartym Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7) w 3. rundzie Wimbledonu, ale pomiędzy tenisistami iskrzyło jeszcze długo po meczu. - To tyran - tak rywala określił Grek.
Australijczyk Nick Kyrgios pokonał rozstawionego z numerem czwartym Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7) w 3. rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie
Australijczyk Nick Kyrgios pokonał rozstawionego z numerem czwartym Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7) w 3. rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego w WimbledonieFoto: PAP/EPA/KIERAN GALVIN

"Elektryczne" starcie w Londynie

Mecz został określony przez francuską agencję AFP jako "elektryczny", ponieważ obaj zawodnicy często tracili nad sobą panowanie i dostawali napomnienia. Zwłaszcza 27-letni Australijczyk słynie z wybuchowego charakteru, ale tym razem także o cztery lata młodszy Tsitsipas nie trzymał nerwów na wodzy.

Kyrgios przeklinał i krzyczał nawet na swój sztab, z kolei Grek po porażce w drugim secie wybił piłkę w trybuny, prawie trafiając nią jednego z kibiców. Australijczyk wtedy domagał się dyskwalifikacji rywala i przez kilka minut kłócił się o to z sędzią, który udzielił tylko ostrzeżenia. 23-letni Tsitsipas w pewnym momencie stracił panowanie nad sobą i próbował nawet trafić piłką usiłującego stale wyprowadzać go z równowagi rywala. Zachowanie Australijczyka nazwał "cyrkiem Kyrgiosa".

- To tyran. To ciągłe zastraszanie przeciwników. Pewnie taki sam był w szkole. Nie lubię tyranów. Nie lubię ludzi, którzy poniżają innych. On ma też dobre cechy charakteru, ale ma też bardzo złą stronę, która, jeśli zostanie ujawniona, może naprawdę wyrządzić wiele szkód i zła - mówił po meczu Tsitsipas.

Kyrgios: on nie jest lubiany

Kyrgios jest znany ze swojego nieposkromionego temperamentu. W tegorocznej edycji Wimbledonu został już ukarany grzywną w wysokości 10 tys. dolarów za splunięcie w kierunku jednego z widzów. W meczu z Tsitsipasem dostał ostrzeżenie za przeklinanie. Po spotkaniu z Grekiem wyśmiał jego zastrzeżenia.

- Nie wiem, co powiedzieć. Nie wiem, w jaki sposób miałbym się nad nim znęcać. Nie zrobiłem niczego w stosunku do Stefanosa, co byłoby lekceważące. On jest po prostu miękki, jeśli mówi takie rzeczy. Nie jesteśmy z tego samego materiału. Mam w szatni wielu przyjaciół. Właściwie jestem jednym z bardziej lubianych. On nie jest lubiany - zapewniał Australijczyk.

Tsitsipas przeprosił za utratę kontroli nad sobą, ale powiedział, że był sfrustrowany tym, że sędzia nie był bardziej stanowczy wobec Kyrgiosa.

"Nie ma innego gracza, który tak by się zachowywał"

- Chciałbym, żebyśmy wszyscy wprowadzili jakąś zasadę. Po co cały czas mówić podczas gry, to bez sensu. To po prostu sposób na rozpraszanie przeciwnika. Nie ma innego gracza, który by się tak zachowywał. Naprawdę mam nadzieję, że można coś wymyślić i dłużej tego nie tolerować - uważa Grek.

Przyznał, że w trzecim secie próbował uderzyć Kyrgiosa piłką. - Celowałem w ciało przeciwnika, ale dużo chybiłem. Nie jestem przyzwyczajony do grania w ten sposób. Ale nie umiem tak po prostu zachowywać się jak robot i być całkowicie zimny i opanowany, gdy z drugiej strony siatki dobiega taki hałas - podkreślił.

Kyrgios w swoim stylu odpowiedział, że Tsitsipas powinien być raczej bardziej zaniepokojony kolejną przegraną z nim (ostatnio Kyrgios wygrał w Halle). - Byłbym bardzo zdenerwowany, gdybym przegrał z kimś dwa razy z rzędu. Może on przede wszystkim powinien myśleć, jak mnie pokonać? – powiedział Australijczyk

Tegoroczna edycja Wimbledonu ma rekordową pulę nagród - 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro).

Wimbledon potrwa do 10 lipca. W grze pojedynczej mężczyzn tytułu broni Serb Novak Djoković, wśród kobiet rok temu zwyciężyła Australijka Ashleigh Barty, która niedawno ogłosiła zakończenie kariery.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także