Wimbledon 2022: świetny mecz Jannika Sinnera. Carlos Alcaraz żegna się z turniejem

2022-07-03, 21:08

Jannik Sinner sprawił niespodziankę i ograł Carlosa Alcaraza w 4. rundzie Wimbledonu. Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Jannik Sinner pokonał Carlosa Alcaraza 6:1, 6:4, 6:7 (8-10), 6:3 w meczu 4. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W ćwierćfinale włoski tenisista zmierzy się ze zwycięzcą meczu Novak Djoković - Tim Van Rijthoven.

W pierwszym secie Sinner szybko wypracował sobie okazałą przewagę, bowiem pokonał Hiszpana aż 6:1. Drugą partię włoski tenisistka także rozpoczął w wielkim stylu, bowiem zdołał przełamać Hiszpana już w pierwszym gemie. Jak się później okazało, był to klucz do podwyższenia prowadzenia - Włoch triumfował bowiem 6:4.

Trzeci set był najbardziej wyrównaną częścią meczu. O jego losach przesądził tie-break. Choć Alcaraz prowadził w nim już 6:3, to Sinner zdołał odrobić stratę, a po chwili dwukrotnie stanął przed szansą na zwycięstwo w całym spotkaniu. 19-latek w wielkim stylu zdołał jednak wyjść z tarapatów (10:8) i złapał kontakt z rywalem.

Trzecia partia była kolejnym pokazem klasy Sinnera, który zwyciężył 6:3, co przełożyło się na zwycięstwo w meczu i awans do ćwierćfinału. W nim zmierzy się ze zwycięzcą meczu Novak Djoković - Tim Van Rijthoven.

Wyniki niedzielnych meczów 4. rundy (1/8 finału) turnieju mężczyzn:

Jannik Sinner (Włochy, 10) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) 6:1, 6:4, 6:7 (8-10), 6:3
David Goffin (Belgia) - Frances Tiafoe (USA, 23) 7:6 (7-3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5
Cameron Norrie (W. Brytania, 9) - Tommy Paul (USA, 30) 6:4, 7:5, 6:4