more_horiz
Wiadomości

Marek Zakrzewski szybki jak wiatr. Mistrzostwo Europy i rekord młodego Polaka. "Stres mnie nie zjadł"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 15:26
Podczas trwających w Jerozolimie mistrzostw Europy juniorów młodszych (zawodników do lat 17) w lekkoatletyce polski sprinter, Marek Zakrzewski odniósł wielki sukces. Już w półfinałowym biegu na 100 m ustanowił rekord kraju w tej kategorii wiekowej - 10.33 sek. Natomiast w finale jeszcze poprawił ten wynik na 10.32 i wyprzedził wszystkich rywali.
Marek Zakrzewski pobił rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 100 metrów
Marek Zakrzewski pobił rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 100 metrówFoto: Twitter/PZLA

Słupszczanin podkreśla, że - choć był to dla niego debiut - ranga zawodów go nie przeraziła. - Nie spodziewałem się, że uniosę ciężar tych mistrzostw. Spodziewałem się, że stres, kolokwialnie mówiąc, mnie "zje", ale było wręcz przeciwnie. Czułem się bardzo pewnie. Ten rekord przyszedł "przy okazji", a w moim treningu od lat nic się nie zmienia - powiedział świeżo upieczony rekordzista w rozmowie z Polskim Radiem.

Marek Zakrzewski dopiero w grudniu skończy 17 lat. Jego trenerem jest Tomasz Czubak, mistrz świata w sztafecie 4x400 m i rekordzista Polski w biegu na 400 m. Szkoleniowiec jest dumny z młodego sprintera.

- Byłem spokojny o Marka - jego przygotowanie i głowę. Wykorzystał to, co "miał w nogach". W sporcie ważna jest ciężka praca, ale trzeba mieć też trochę szczęścia. Miejmy nadzieję, że ono nadal będzie nam sprzyjać - skomentował sukces swojego podopiecznego trener Czubak.

To pierwszy medal dla Polski w ME U18 w Jerozolimie. W środę Zakrzewski wystartuje jeszcze w tzw. sztafecie szwedzkiej (100 + 200 + 400 + 800 m). Mistrzostwa w Jerozolimie potrwają do czwartku 7 lipca.

Posłuchaj
00:21 Marek Zakrzewski po ustanowieniu rekordu w biegu na 100 m.mp3 Marek Zakrzewski po ustanowieniu rekordu w biegu na 100 m
Posłuchaj
00:18 Tomasz Czubak o sukcesie Marka Zakrzewskiego.mp3 Tomasz Czubak o sukcesie Marka Zakrzewskiego 

Wojciech Nowicki przed MŚ w Eugene:

Czytaj także:

bg

Zobacz więcej na temat: SPORT Lekkoatletyka bieg 100 m

Zobacz także

Zobacz także