more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarzy 2022: oni powalczą o mistrzostwo świata. Znamy szeroki skład na mundial siatkarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 15:32
Wracający do zdrowia po operacji kolana Wilfredo Leon znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata siatkarzy, które na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną w Polsce i Słowenii. Selekcjoner Nikola Grbic powołał na turniej 22 zawodników.
Bartosz Kurek kapitan reprezentacji polski siatkarzy
Bartosz Kurek kapitan reprezentacji polski siatkarzyFoto: print screen/en.volleyballworld.com

W piątek upływa ostateczny termin podania szerokich składów na mistrzostwa świata przez krajowe federacje. Na polskiej liście 22 graczy nie ma zaskoczeń; pojawiło się na niej nazwisko Leona, ale jego występ na razie stoi pod znakiem zapytania i zależeć będzie od postępów w rehabilitacji.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 26 sierpnia - 11 września. Pierwotnie gospodarzem miała być Rosja, ale po agresji zbrojnej na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo do organizacji imprezy i przyznała go Polsce i Słowenii.

Podopieczni Grbica znaleźli się w grupie C, a ich przeciwnikami będą reprezentacje Bułgarii, Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych. Awans do kolejnej rundy uzyskają po dwie najlepsze ekipy z sześciu grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Biało-Czerwoni bronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego cztery lata temu w Turynie. Triumfowali także w 2014 roku, kiedy to mundial odbył się Polsce.

Szeroki skład kadry siatkarzy na MŚ 2022:

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Jan Firlej;

atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Karol Butryn;

przyjmujący: Bartłomiej Lipiński, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal;

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Urbanowicz, Mateusz Poręba, Karol Kłos, Jakub Kochanowski;

libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski, Kamil Szymura.

Zobacz także

Zobacz także