more_horiz
Wiadomości

Rosjanie i Białorusini nadal wykluczeni z zawodów pod egidą FIS? "Wszyscy mają takie samo zdanie"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2022 15:45
Rosyjscy i białoruscy zawodnicy nie będą w nadchodzącym sezonie dopuszczeni do zawodów pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) - powiedział w środę członek jej zarządu Fin Martii Uusitalo. Oficjalnie decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w sobotę.
Zdaniem członka zarządu rosyjscy i białoruscy zawodnicy nie będą w nadchodzącym sezonie dopuszczeni do zawodów pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS)
Zdaniem członka zarządu rosyjscy i białoruscy zawodnicy nie będą w nadchodzącym sezonie dopuszczeni do zawodów pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS)Foto: Twitter

Dodał że decyzja o wykluczeniu reprezentantów tych państw, która zapadła w marcu z powodu agresji Rosji na Ukrainę, nie zmieniła się i będzie obowiązywać w tym sezonie. Oficjalnie zapadnie na spotkaniu w sobotę i później zostanie ogłoszona.

- Wszyscy członkowie zarządu mają takie samo zdanie w tej kwestii - podkreślił Uusitalo na antenie fińskiej telewizji publicznej YLE.

Informacje o tym, że być może wykluczenie zostanie cofnięte pojawiły się po wypowiedzi we wrześniu na ten temat sekretarza generalnego FIS Michela Viona. Zaraz później norweska federacja narciarska zagroziła bojkotem Pucharu Świata, a nawet mistrzostw świata w Planicy. Podobne decyzje rozważały federacje Szwecji i Finlandii.

Czytaj także:

red/PAP 

Zobacz także

Zobacz także