more_horiz
Wiadomości

Złota polska jesień w UFC? Pięcioro Polaków powalczy jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022 15:09
Jesień w UFC w tym roku przyniesie aż pięć walk z udziałem Biało-Czerwonych. Najważniejsze stoczą Jan Błachowicz i Mateusz Gamrot, bo ewentualne wygrane mogą im dać przepustkę do starć o mistrzowski pas. Oprócz nich zobaczymy jeszcze Karolinę Kowalkiewicz, a ostatnio ogłoszono terminy i rywali dla Marcina Prachnio i Michała Oleksiejczuka.
Jesienią aż pięcioro Polaków stoczy walki w UFC. Wśród nich będą Mateusz Gamrot, Karolina Kowalkiewicz i Michał Oleksiejczuk.
Jesienią aż pięcioro Polaków stoczy walki w UFC. Wśród nich będą Mateusz Gamrot, Karolina Kowalkiewicz i Michał Oleksiejczuk.Foto: Facebook - Mateusz Gamrot, Karolina Kowalkiewicz, Instagram - michaloleksiejczukufc

Ostatnia szansa dla Prachnio, Oleksiejczuk ze stylistycznym koszmarem

Kalendarzową jesień dla Polaków w UFC nie najlepiej rozpoczął Krzysztof Jotko. Porażka z Brendanem Allenem zamknęła mu drogę do czołowej 15-tki rankingu kategorii średniej. Na szczęście jeszcze w tym roku aż pięcioro Biało-Czerwonych zaprezentuje się w klatce światowego giganta sceny MMA. Informowaliśmy już o walkach Karoliny Kowalkiewicz, Mateusza Gamrota i Jana Błachowicza, ostatnio terminy i rywali poznała kolejna dwójka naszych rodaków.

19 listopada siódmą walkę pod sztandarem UFC stoczy Marcin Prachnio. Polak zanotował fatalny start w organizacji przegrywając przed czasem trzy pierwsze starcia. Odbudował się wygranymi z Khalilem Rountree i Issaciem Villanuevą, ostatnio jednak znowu musiał uznać wyższość rywala - doznał porażki na punkty z Philipe Linsem.

Rywalem Marcina będzie William Knight legitymujący się w UFC bilansem 3-3. Zważywszy jednak, że dwie ostatnie walki przegrał, tak dla niego, jak i dla Prachnio może to być pojedynek ostatniej szansy.

Wygraną z Khalilem Rountree ma na koncie także Michał Oleksiejczuk. Tyle, że po wpadce dopingowej sukces w debiutanckiej walce za oceanem został mu odebrany i zmieniony na "no-contest". Póżniej "Husarzowi" wiodło się ze zmiennym szczęściem - pięć razy wygrał i trzy razy został pokonany. 17 grudnia stanie przed bodaj największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze - jego rywalem będzie niedoszły zawodnik KSW - Albert Duraev. Rosjanin to - jak się wydaje - stylistyczny koszmar dla Oleksiejczuka, który jednak znany jest z tego, że nigdy nie odmawia walki.

Gamrot i Błachowicz blisko walki z mistrzem

Wcześniej do klatki powrócą Karolina Kowalkiewicz i Jan Błachowicz, o czym już obszernie informowaliśmy. Zwłaszcza dla "Cieszyńskiego Księcia" walka z Magomedem Ankalaevem będzie miała ogromny ciężar gatunkowy. Zwycięzca otrzyma bowiem gwarantowane starcie z mistrzem wagi półciężkiej - ktokolwiek po starciu Jiriego Prochazki z Gloverem Teixeirą nim będzie.

Póki co polscy fani MMA żyją jednak nadchodzącym pojedynkiem Mateusza Gamrota z Beneilem Dariushem. Dojdzie do niego na świetnie zapowiadającej się gali UFC 280 już w najbliższą sobotę. Tak Polak, jak i Amerykanin liczą, że w przypadku wygranej będą kolejnymi pretendentami do tytułu w kategorii lekkiej.

UFC 280 w Abi-Zabi odbędzie się w przystępnych dla Polaków godzinach. Walka Mateusza Gamrota, zaplanowana jako druga z karty głównej, powinna rozpocząć się około 20:30 "polskiego" czasu.


Najbliższe walki Polaków w UFC:

22 października: Mateusz Gamrot - Beneil Dariush

12 listopada: Karolina Kowalkiewicz - Silvana Gomez-Juarez

19 listopada: Marcin Prachnio - William Knight

10 grudnia: Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev

17 grudnia: Michał Oleksiejczuk - Albert Duraev


Czytaj także:


MK


Zobacz także

Zobacz także