more_horiz
Wiadomości

UFC: Szybka porażka Krzysztofa Jotki. Polak bez szans w starciu z Brendanem Allenem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 23:52
Krzysztof Jotko przegrał z Brendanem Allenem na gali UFC Fight Night 211 w Las Vegas. Polak został sprowadzony do parteru i poddany duszeniem zza pleców. Plany powrotu do czołowej piętnastki rankingu wagi średniej trzeba odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Krzysztof Jotko przegrał w Las Vegas z Brendanem Allenem. Polak został poddany w pierwszej rundzie.
Krzysztof Jotko przegrał w Las Vegas z Brendanem Allenem. Polak został poddany w pierwszej rundzie. Foto: Facebook - Krzysztof Jotko, screen: Instagram - b_allen185

Jotko przegrywa w pierwszej rundzie

Krzysztof Jotko był delikatnym bukmacherskim faworytem starcia z Brendanem Allenem podczas UFC Fight Night 211. Okazało się niestety, że przewidywania to jedno, a brutalna oktagonowa rzeczywistość - drugie.

Amerykanin od początku był aktywniejszy w stójce, ale jedno z jego kopnięć przechwycił Polak i sprowadził walkę do parteru. Tam Allen przetoczył naszego reprezentanta, nie był jednak w stanie - jeszcze - zrobić mu większej krzywdy. Jotko powrócił na nogi, ale tylko na chwilę. Powodzeniem zakończyła się próba zejścia do parteru Allena. Tam trafił od razu do dosiadu, a po krótkiej szamotaninie zaszedł Jotce za plecy i założył duszenie, które Polak odklepał. Walka zakończyła się po 4 minutach i 17 sekundach pierwszej rundy.

Tym samym dobiegła końca seria dwóch wygranych Krzysztofa Jotki pod banderą UFC. Nie udało mu się także wrócić do czołowej piętnastki wagi średniej, do której trafi teraz zapewne jego przeciwnik. Polak, którego aktualny bilans w organizacji wynosi 11-6, najwyżej notowany był na dziewiątej pozycji.


Czytaj także:


MK

Zobacz więcej na temat: SPORT Sporty walki MMA UFC

Zobacz także

Zobacz także