more_horiz
Wiadomości

UFC: polski weteran znów w oktagonie. Krzysztof Jotko powalczy o trzecią wygraną z rzędu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:13
Sobotnio-niedzielna noc dla fanów MMA znów będzie stała pod znakiem UFC. W walce wieczoru kolejnej gali światowego giganta wystąpią - co nadal jest rzadkością - kobiety. Najważniejszy pojedynek dla nas rozegra się dużo wcześniej, bo jeszcze na karcie wstępnej.
Krzysztof Jotko to jeden z Polaków z najdłuższym stażem w UFC. W najbliższy weekend powalczy o trzecią wygraną z rzędu.
Krzysztof Jotko to jeden z Polaków z najdłuższym stażem w UFC. W najbliższy weekend powalczy o trzecią wygraną z rzędu. Foto: Facebook - Krzysztof Jotko

Polski weteran UFC powraca

Krzysztof Jotko nie odpoczywał długo po wygranej nad Geraldem Merschaertem. Równo pięć miesięcy po niej znów zobaczymy Polaka w oktagonie. Zmierzy się z Brendanem Allenem, a obaj zawodnicy znajdują się na fali dwóch kolejnych zwycięstw. Ciężko o wskazanie faworyta, a problem mają z tym także bukmacherzy - kursy w tym zestawieniu rozkładają się mniej więcej po równo.

Jotko to polski weteran w klatce UFC. Wystąpi w niej już po raz 16-ty i legitymuje się naprawdę niezłym bilansem - 11-6. Ostatnią i jedyną jak dotychczas w organizacji wygraną przed czasem odniósł jednak w 2016 roku. Na pozostałe 9 zwycięstw musiał czekać do decyzji sędziowskiej. Nic dziwnego zatem, że kibice spoza Polski nie czekają na jego walki z wypiekami na twarzy i mimo tak długiego stażu jego starcie znalazło się tylko na karcie wstępnej.

Gala UFC Fight Night 211 odbędzie się w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę "polskiego" czasu (1/2 października). Najbardziej interesujący nas pojedynek z udziałem Krzysztofa Jotki powinien się rozpocząć około 23:30.

Danie główne czy przystawka?

Wciąż rzadkością w największej organizacji MMA na świecie są walki kobiet jako danie główne. Z tej perspektywy w najbliższy weekend będziemy mieli rzadką okazję by w main evencie zobaczyć właśnie panie. Amerykańska specjalistka od jiu-jitsu i ulubienica mediów społecznościowych - Mackenzie Dern zmierzy się z pogromczynią Karoliny Kowalkiewicz - Chinką Yan Xiaonan.

Dwie najbliższej gale of UFC nie są najmocniej obsadzone i stanowią raczej przystawkę przed wielkim wydarzeniem - UFC 280, które już 22 października nastąpi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tam oprócz dwóch walk mistrzowskich w karcie głównej zaplanowano m.in. arcyważne starcie w wadze lekkiej między Mateuszem Gamrotem, a Beneilem Dariushem.


Czytaj także:


MK

Zobacz więcej na temat: Sporty walki SPORT MMA UFC

Zobacz także

Zobacz także