more_horiz
Wiadomości

MMA: Roberto Soldić zadebiutuje w One Championship. Jest rywal i termin

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 15:38
Roberto Soldić niedawno zamienił KSW na azjatyckie ONE FC. Mimo tego zainteresowanie jego osobą w Polsce nie słabnie. Po medialnej wymianie zdań z Mamedem Khalidovem przyszła pora na ogłoszenie daty i rywala w debiucie dla nowej organizacji.
Roberto Soldić niedawno zamienił KSW na ONE FC. Wkrótce zadebiutuje w nowej federacji.
Roberto Soldić niedawno zamienił KSW na ONE FC. Wkrótce zadebiutuje w nowej federacji. Foto: Facebook - Roberto Soldić

Soldić nie uciekał przed Khalidovem

Roberto Soldić mimo zamiany KSW na ONE FC wciąż ma nad Wisłą dużą rzeszę fanów. Zapewnił mu to bezkompromisowy styl walki oraz otwarta postawa w mediach społecznościowych. Ostatnio polscy kibice śledzili jego krótką, ale treściwą wymianę zdań z Mamedem Khalidovem.

- Mieliśmy dać dwie walki. Dla mnie słowo to słowo, dla niego widocznie nie - komentował Khalidov odnosząc się do ustnej umowy zawartej z Chorwatem.

Przypomnijmy - "Robocop" mocno dążył do walki z Mamedem, gdy ten był mistrzem wagi średniej. Po ciężkim nokaucie zafundowanym Polakowi do rewanżu jednak nie było już Soldiciowi tak spieszno. Choć sam stawia sprawę w nieco innym świetle:

- Ludzie piszą mi w komentarzach, że boję się Mameda, albo uciekłem przed drugą z nim walką, bo mówiłem, że stoczymy dwa pojedynki. Po pierwszej walce powiedział mi w klatce, że przechodzi na emeryturę. Poszedłem więc przed siebie. W maju albo czerwcu powiedział, że będzie gotowy do powrotu w grudniu, a w lipcu mój kontrakt dobiegł końca i podpisałem umowę z ONE Championship.

Kto rywalem "Robocopa" w debiucie?

Na rewanż nie ma zatem co liczyć. Wiadomo jednak kiedy i z kim Chorwat zadebiutuje w nowej organizacji. Początkowo zaakceptował wyzwanie rzucone mu podczas gali ONE FC w Singapurze przez byłego mistrza - Zebastiana Kadestama.

Okazuje się, że poprzeczka powędruje jeszcze wyżej. "Robocop" 3 grudnia zmierzy się z niepokonanym Muradem Ramzanovem. Legitymujący się bilansem 11-0 Dagestańczyk w ostatniej walce pokonał właśnie Kadestama.

Przed Soldiciem duże wyzwanie, zwłaszcza w płaszczyźnie zapaśniczej. Były podwójny mistrz KSW przechodząc do azjatyckiej federacji zapowiadał jednak, że chce być mistrzem wielu sztuk walki, więc starcie z rodakiem Khabiba Nurmagomedova i Islama Makhacheva nie powinno go przerosnąć.


Czytaj także:


MK


Zobacz więcej na temat: SPORT Sporty walki MMA KSW

Zobacz także

Zobacz także