Ekstraklasa: Stal bez litości dla Zagłębia. "Miedziowi" ustanowili niechlubny rekord sezonu

2022-11-04, 19:56

Mecz Stal Mielec - Zagłębie Lubin. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Stal Mielec pokonała na własnym stadionie Zagłębie Lubin 3:0. "Miedziowi" przegrali czwarty kolejny mecz, co stanowi najdłuższą tego rodzaju serię w tym sezonie Ekstraklasy.

Zagłębie przystępowało do meczu ze Stalą pod sporą presją - "Miedziowi" mieli na koncie serię trzech porażek, a według doniesień mediów posada trenera Piotra Stokowca wisiała na włosku. Po bardzo udanych tygodniach drobny kryzys dopadł również Stal, która najpierw zremisowała z Wisłą Płock, a następie uległa Lechii Gdańsk.

Goście po raz pierwszy zagrozili bramce Stali w 9. minucie, kiedy Łakomy z rzutu wolnego próbował wrzucić piłkę "za kołnierz" Mrozkowi,  jednak golkiper mielczan zachował czujność. Stal odpowiedziała 10 minut później strzałem głową Hamulicia, ale strzegący bramki Zagłębia Burić nie miał problemów z jego uderzeniem.

W kolejnych minutach gra stała się szarpana, a żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Wydawało się, że w pierwszej odsłonie nie wydarzy się nic ciekawego, ale w 46. minucie Stal otrzymała rzut karny po ręce Bartolewskiego. Do piłki podszedł Hamulić, ale strzelił bardzo kiepsko i jego uderzenie obronił Burić.

Po zmianie stron napastnik Stali nie zamierzał rezygnować - już w 47. minucie "zatrudnił" Buricia strzałem z dystansu, ale Bośniak i tym razem był górą. Starania Hamulicia przyniosły drugi rzut karny dla mielczan - tym razem faulował Kłudka. Tym razem jedenastkę wykonał Wlazło i w 56. minucie gry otworzył wynik meczu.

"Miedziowi" powinni byli odpowiedzieć w 64. minucie, ale po zamieszaniu w polu karnym z 7. metra fatalnie przestrzelił Kobusiński. Ostatecznie to jednak gospodarze strzelili kolejną bramkę - w 75. minucie Hamulić zrehabilitował się za nietrafiony rzut karny i potwierdził, że tytuł piłkarza października nie był przypadkiem.

Zagłębie ponownie mogło odpowiedzieć, ale tym razem sprawę pokpił Chodyna, którego uderzenie z 6 metrów obronił Mrozek. Niewykorzystana okazja ponownie się zemściła - w 85. minucie wynik spotkania kapitalnym strzałem zza pola karnego ustalił Żyra.

Dzięki wygranej Stal utrzymała 5. lokatę i dogoniła w tabeli Widzew Łódź (26 pkt). Zagłębie kontynuuje fatalną passę i z dorobkiem 17 "oczek" jest 14. W ostatnich 4 meczach ligowych "Miedziowi" zanotowali bilans bramkowy 0:11 i jako pierwsi w tym sezonie przegrali 4 mecze z rzędu.