more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: 11,5 mln złotych do podziału! Premia dla kadry za awans na mundial

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 08:02
Reprezentacja Polski otrzymała premię za awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Jak informuje portal "WP Sportowe Fakty" piłkarze i sztab szkoleniowy otrzymali 11,5 miliona złotych do podziału.
Piłkarska reprezentacja Polski podczas Ligi Narodów 2022
Piłkarska reprezentacja Polski podczas Ligi Narodów 2022Foto: Shutterstock.com/Dziurek

Po tym, jak podopieczni Czesława Michniewicza awansowali na MŚ Katar, na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło aż dziewięć milionów dolarów. Podział pieniędzy ustalił prezes PZPN Cezary Kulesza i rada drużyny.

11,5 miliona złotych do podziału. Piłkarze reprezentacji Polski otrzymali premie za awans na MŚ

Jak czytamy w artykule "WP Sportowe Fakty" wewnątrz reprezentacji ustalono trzy kategorie zawodników - grających regularnie, wchodzących z ławki rezerwowych i odgrywających trzecioplanową rolę. Kluczowym dla podziału był barażowy pojedynek ze Szwecją.

Premia dotyczy także sztabu szkoleniowego i selekcjonera kadry. W eliminacjach do mundialu Biało-Czerwonych prowadził Paulo Sousa, który nie otrzymał żadnych pieniędzy.

Przypomnijmy, że Polacy awansowali do MŚ Katar 2022 po zwycięstwie w finale baraży ze Szwecją (2:0) na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bramki zdobyli Robert Lewandowski, z rzutu karnego, i Piotr Zieliński

MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim reprezentacja Polski zagra na mundialu?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskiegoRadia24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

red/WP Sportowe Fakty

Zobacz także

Zobacz także