Serie A: Giroud powtórzył "wyczyn" Milika. Gol syna legendy nie dał punktu drużynie Polaków

2022-11-06, 02:21

AC Milan pokonał Spezię 2:1 w meczu 13 kolejki Serie A. Decydującego gola strzelił Olivier Giroud, który za ściągnięcie koszulki został ukarany drugą żółtą kartką. . Foto: Twitter - Instant Foot

Milan pokonał 2:1 Spezię w meczu 13 kolejki Serie A. Wygraną dała bramka Oliviera Giroud w końcówce, a Francuz tak się cieszył...że wyleciał z boiska. Na San Siro wystąpiło trzech Polaków, ale jedynego gola dla ich drużyny zdobył syn legendy klubu z Mediolanu.

Gol Daniele Maldiniego zmartwił ojca?

Milan nie stracił dystansu do lidera Serie A. Od prowadzącego Napoli, które kilka godzin wcześniej pokonało Atalantę, dzieli go sześć punktów. Trzeba jednak przyznać, że wygrana ze skazywaną na porażkę Spezią nie przyszła łatwo.

"Rossoneri" w spotkaniu z zajmującymi siedemnastą lokatę w tabeli gośćmi nie byli stroną dominującą. Przeważali, ale strzegący bramki Spezii Bartłomiej Drągowski nie miał w pierwszej połowie wielu okazji do wykazania się. Jedyny gol w tej odsłonie padł w 21' minucie kiedy Theo Hernandez wykończył świetne podanie Ismaela Bennancera. Polski golkiper był w tej sytuacji bez szans.

Podobnie jak przy atomowym uderzeniu Sandro Tonaliego w 65' minucie. To mógł być kol kolejki w Serie A, gdyby nie VAR, który anulował trafienie z powodu faulu jednego z piłkarzy Milanu we wcześniejszej fazie akcji. Wówczas było już jednak 1:1.

Sześć minut wcześniej do bramki trafił Daniele Maldini - wnuk i syn legend Milanu - Cesare i Paolo. Jego ojciec oglądał tego gola z trybun San Siro.

Giroud jak Milik

Remis utrzymywał się aż do 89' minuty. Wtedy piękne zagranie Tonaliego w jeszcze lepszym stylu strzałem z powietrza wykończył Olivier Giroud. W szale radości Francuz zapomniał, że ma już żółtą kartkę i ściągnął koszulkę. Za to został ponownie upomniany i musiał opuścić boisko. Nie tylko polskim kibicom od razu przypomniała się analogiczna sytuacja ze spotkania Juventusu z Salernitaną. Wtedy czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Milik, który jednak przy okazji został też okradziony z prawidłowo zdobytej zwycięskiej bramki.

Na San Siro zagrało trzech Biało-Czerwonych. Jakub Kiwior i Bartłomiej Drągowski zaliczyli całe zawody, Arkadiusz Reca pojawił się na murawie w 54' minucie.

Milan po 13 kolejkach Serie A z dorobkiem 29 punktów zajmuje drugie miejsce. Spezia ma 9 "oczek" i znajduje się tuż nad strefą spadkową.