more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach. Kubacki faworytem sezonu? Małysz: jest na dobrej drodze, by liczyć się w grze

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 21:38
Dawid Kubacki ma za sobą podwójną wygraną na inaugurację PŚ w skokach w Wiśle. Polak przed zawodami w Ruce jest pewnym liderem klasyfikacji generalnej PŚ. - Jest na dobrej drodze, by w tym sezonie liczyć się w grze - mówił nowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz jest pod wrażeniem formy Dawida Kubackiego. Polak wygrał dwa pierwsze konkursy PŚ w Wiśle
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz jest pod wrażeniem formy Dawida Kubackiego. Polak wygrał dwa pierwsze konkursy PŚ w WiśleFoto: PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki wygrał drugie z rzędu zawody PŚ na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Polak zaprezentował znakomitą formę i pozostał liderem klasyfikacji generalnej PŚ. 

Adam Małysz cieszy się z formy Dawida Kubackiego. "Skakał naprawdę perfekcyjnie"

Z bardzo dobrej dyspozycji brązowego medalisty z Pekinu na normalnej skoczni zadowolony jest prezes PZN Adam Małysz, który liczy na Kubackiego w 44. edycji Pucharu Świata. 

- Dawid jakby potwierdza swoją formę, którą miał w lecie i nic mu z tego nie ubyło. Skakał naprawdę perfekcyjnie, trzeba będzie teraz to utrzymać, ale to na pewno nie będzie łatwe. Cały sezon jest długi [...] Jest na dobrej drodze, by w tym sezonie liczyć się w grze. I to bardzo - mówi prezes PZN. 

Kolejne zawody PŚ odbędą się w fińskiej Ruce w dniach 26-27 listopada

Kubacki wyjeżdża z Wisły jako lider PŚ

W klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki o 70 punktów wyprzedza drugiego Norwega Halvora Egnera Graneruda i o 100 trzeciego Austriaka Stefana Krafta. Pozostali Polacy zajmują kolejno miejsca: 7. - Żyła (74 pkt), 19. - Stoch (26 pkt), 20. - Wąsek (24 pkt), 32. - Pilch (8 pkt), 35. - Hula (4 pkt). W Pucharze Narodów prowadzą Norwegowie przed Polakami i Austriakami. 

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 

Posłuchaj
00:23 Małysz Kubacki.mp3 PŚ w Wiśle. Prezes PZN Adam Małysz jest pod wrażeniem formy Kubackiego (IAR)

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/IAR

Zobacz także

Zobacz także