Premier League: forma Fabiańskiego nie wystarczyła. West Ham blisko strefy spadkowej

2022-11-12, 18:46

Świetna postawa Łukasza Fabiańskiego nie uchroniła West Hamu od porażki . Foto: Reuters / Forum

Łukasz Fabiański (West Ham) obronił rzut karny, ale nie uchronił swojej drużyny od porażki z Leicester City 0:2 w 16. kolejce angielskiej Premier League. Kontuzji w tym meczu doznał reprezentant Anglii James Maddison.

Maddison pokonał Fabiańskiego w 8. minucie, ale kwadrans później opuścił boisko prawdopodobnie z urazem ścięgna podkolanowego. To zła wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a, który powołał rozgrywającego Leicester City na zbliżające się mistrzostwa świata.

W 42. minucie Fabiański obronił strzał z 11 metrów Youriego Tielemansa, powołanego do kadry Belgii na mundial w Katarze. Po raz drugi były bramkarz reprezentacji Polski skapitulował w 78. minucie po strzale Harveya Barnesa.

West Ham spadł na 16. miejsce w tabeli Premier League, ale jeszcze nie wszystkie drużyny rozegrały mecze 16. kolejki, m.in. prowadzący Arsenal Londyn, który w sobotę wieczorem zagra na wyjeździe z zamykającym tabelę Wolverhampton Wanderers.

"Kanonierzy" mają na razie dwa punkty przewagi nad Manchesterem City, który niespodziewanie poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym boisku, przegrywając z Brentford 1:2. Do bramki broniących tytułu "The Citizens" dwukrotnie trafił Ivan Toney. Gola na wagę trzech punktów i sensacyjnej wygranej uzyskał w ósmej minucie doliczonego czasu gry. 26-letni Anglik w tym sezonie już 10-krotnie wpisał się na listę strzelców, ale nie znalazł się w 26-osobowej kadrze narodowej na mistrzostwa świata w Katarze.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował Tottenham Hotspur, po zwycięstwie u siebie nad Leeds United 4:3. Dwie bramki na wagę trzech punktów zdobył w 81. i 83. minucie Urugwajczyk Rodrigo Bentancur, kolejny z piłkarzy powołanych na mundial w Katarze. W kadrze gości zabrakło leczącego kontuzję kolana Mateusza Klicha.