more_horiz
Wiadomości

UFC: niespodziewany zwrot akcji. Jan Błachowicz przed szansą odzyskania pasa

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 13:50
Na trzy tygodnie przed pojedynkiem Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem jego stawka znacznie wzrosła. Na skutek kontuzji Jiriego Prochazki i zakulisowych rozgrywek Polak z Rosjaninem powalczą o zwakowany przez Czecha pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC.
Jan Błachowicz stanie przed szansą odzyskania pasa mistrzowskiego w UFC. Dzieli go od tego jedna wygrana.
Jan Błachowicz stanie przed szansą odzyskania pasa mistrzowskiego w UFC. Dzieli go od tego jedna wygrana. Foto: Facebook - Jan Błachowicz

Honorowy mistrz opuszcza tron

10 grudnia w Las Vegas Jan Błachowicz zmierzy się z Magomedem Ankalaevem. To wiedzieliśmy już od dawna, ale teraz znacznie wzrosła stawka pojedynku. Przygotowujący się do zaplanowanej na tę samą galę obrony pasa mistrzowskiego wagi półśredniej Jiri Prochazka doznał kontuzji i honorowo opuścił zajmowany przez siebie tron. O zwakowany tytuł powalczą Polak z Rosjaninem.

Dla "Cieszyńskiego Księcia" będzie to szansa odzyskania pasa, który stracił w październiku 2021 roku na rzecz Glovera Teixeiry. Brazylijczyk następnie po fenomenalnym boju uległ wspomnianemu Prochazce, a ich wyczekiwany rewanż zaplanowano na UFC 282. Czechowi przytrafił się jednak fatalny uraz, który na dłużej wyklucza go z treningów. Szef UFC - Dana White - powiedział, że "w całej historii organizacji nie widział poważniejszej kontuzji barku".
W tej sytuacji Prochazka zachował się - jak na "Samuraja" przystało - honorowo i nie chcąc blokować tronu swojej dywizji zdecydował o rezygnacji z pasa.

Błachowicz mógł zostać na lodzie

Dlaczego jednak przed szansą jego zdobycia nie stanie niedoszły rywal byłego już mistrza - Glover Teixeira? O tym zadecydowały zakulisowe rozgrywki. Ich kulisy ujawnił najbardziej znany dziennikarz zajmujący się MMA - Ariel Helwani.

Otóż UFC w pierwszej kolejności zaproponowało Teixeirze pojedynek o tytuł z Ankalaevem. Brazylijczyk taką możliwość odrzucił, twierdząc, że przygotowywał się na zupełnie innego rywala. Zaproponował, że zamiast tego zmierzy się z Błachowiczem, którego przecież zna, bo raz już trenował do starcia z Polakiem. Na to nie przystali włodarze organizacji, twierdząc, że "tę walkę już widzieli, a Jan ma swoje lata".

Mimo jasnej deklaracji, że na galę UFC 282 federacja potrzebuje walki mistrzowskiej z nim lub bez niego Brazylijczyk pozostał nieugięty i z Ankalaevem bić się nie chciał. Main eventem gali w Las Vegas został więc pojedynek Rosjanina z Błachowiczem, który - co ciekawe - dowiedział się o tym jako ostatni. W czasie gdy trwało zamieszanie znajdował się w samolocie, bez dostępu do internetu. Gdyby sprawy nie potoczyły się po jego myśli zostałby bez rywala.

Błachowicz - Ankalaev o mistrzowski pas UFC - kiedy walka?

Jan Błachowicz stanie przed szansą odzyskania tytułu mistrzowskiego UFC w wadze półciężkiej 10 grudnia. Gala UFC 282 z main eventem z udziałem Polaka odbędzie się w Las Vegas.


Czytaj także:


MK


Zobacz także

Zobacz także