Grzegorz Krychowiak zmarnował rzut karny. Polak pogrążył swój zespół [WIDEO]

2022-12-23, 10:44

Grzegorz Krychowiak nie wykorzystał rzutu karnego. Foto: Twitter

Grzegorz Krychowiak nie wykorzystał rzutu karnego w meczu 1/8 Pucharu Króla, w którym jego Al Shabab odpadło z rozgrywek po serii rzutów karnych z Al-Ittihad. W regulaminowym czasie było 1:1.

Al Shabab prowadziło po pierwszej połowie 1:0 po bramce Al Harbiego. Wynik mógł być wyższy, ale jedenastki nie wykorzystał Ever Banega. Z drugiej strony karnego zmarnował także Romarinho. Po zmianie stron wyrównanie dał Hamdallah i doszło do dogrywki. W dodatkowych 30 minutach nie padła żadna bramka, dlatego o awansie do ćwierćfinału zdecydowała seria jedenastek.

Po trzech seriach rzutów karnych ekipa Krychowiaka prowadziła 3:2. Polak podszedł do czwartej jedenastki i uderzył bardzo kiepsko, dlatego z jego strzałem bez problemów poradził sobie strzegący bramki Al-Ittihad Marcelo Grohe. W kolejnej kolejce fatalnie spudłował były partner Krychowiaka z Sevilli, Ever Banega. Rywale Al Shabab wykorzystali swoje karne i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Polak nie popisał się także w regulaminowym czasie gry. Według statystycznego serwisu Sofascore był drugim najgorszym zawodnikiem na boisku. Nasz reprezentant pięć razy faulował, nie oddał ani jednego strzału na bramkę, miał trzy straty i wygrał tylko dwa z jedenastu pojedynków o piłkę, w tym żadnego w powietrzu.

Grzegorz Krychowiak przebywa w Al Shabab na zasadzie wypożyczenia z Krasnodaru, z którym kontrakt podpisał na krótko przed agresją Rosji na Ukrainę. 32-letni pomocnik pozostanie w Arabii Saudyjskiej do końca bieżącego sezonu.

Szymon Marciniak zbiera dobre recenzje za finał mistrzostw świata Argentyna - Francja: