more_horiz
Wiadomości

Cezary Kulesza zaprzeczył ws. kryterium językowego przy wyborze selekcjonera. "To absurd"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 07:00
Od kilku tygodni trwa debata na temat przyszłości selekcjonera reprezentacji Polski. W rozmowie z "Interią" prezes PZPN-u Cezary Kulesza odniósł się do ostatnich doniesień, w kwestii kryterium językowego, które miało być dominujące przy ewentualnym wyborze następcy Czesława Michniewicza.
Prezes PZPN-u Cezary Kulesza wkrótce ma podjąć decyzję ws. przyszłości Czesława Michniewicza
Prezes PZPN-u Cezary Kulesza wkrótce ma podjąć decyzję ws. przyszłości Czesława MichniewiczaFoto: FORUM/HANNAH MCKAY/Reuters

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Od momentu powrotu do kraju trwa dyskusja wokół kadry i Czesława Michniewicza, którego pozycja zdaniem mediów wisi na włosku.

Cezary Kulesza ws. kryterium językowego przy wyborze selekcjonera. "Paszport nie ma znaczenia"

Wcześniej media informowały, że prezes PZPN-u Cezary Kulesza miał się kierować przy wyborze nowego selekcjonera kryterium językowym. Ważne by nowy trener mówił po polsku lub po rosyjsku, bo w tym językach najlepiej komunikuje się szef krajowego związku.

- To absurd. Nigdy takiego kryterium nie było i obecnie również go nie ma. Selekcjoner powinien być dobry, jego paszport nie ma decydującego znaczenia. Paulo Sousa nie znał polskiego, a nie mieliśmy problemu, żeby porozmawiać. W federacji jest wiele osób znających kilka języków obcych i one zawsze służą mi pomocą - stwierdził Kulesza w rozmowie z "Interią".

Czesław Michniewicz zachowa posadę selekcjonera reprezentacji Polski? PZPN działa

Prezes PZPN-u stwierdził również, że w ostatnich dniach napłynęło sporo zgłoszeń w kwestii pracy, jednak Cezary Kulesza nie chciał komentować nazwisk. Zaprzeczył również, jakoby miał się kontaktować choćby z Maciejem Skorżą czy Nenadem Bjelicą.

Nie wiadomo nadal czy Cezary Kulesza dokona zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, ale niewykluczone, że Czesław Michniewicz wciąż będzie prowadził kadrę w 2023 roku.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo doniesień w kwestii potencjalnych następców Michniewicza

Biało-Czerwoni po raz pierwszy od 1986 roku znaleźli się w czołowej "16" mundialu. W 1/8 finału mistrzostw świata Polska przegrała z Francją 1:3 i odpadła z turnieju.  

W fazie grupowej reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski. Ponadto Biało-Czerwoni wygrali z Arabią Saudyjską 2:0, a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszą swoją bramkę na mundialu zdobył Lewandowski. Na zakończenie Polska wyraźnie przegrała Argentyną 0:2.  

Kolejny mundial odbędzie się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 były ostatnim mundialem, w którym wystąpiły 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Studio "Spokojnie, to tylko Katar": po finałowym meczu Argentyna - Francja:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/Interia

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także