more_horiz
Wiadomości

Johaug, jak Kowalczyk i Bjoergen, zostanie mamą: to ważniejsze niż wszystkie moje złote medale

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 09:04
Mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich, dominatorka Pucharu Świata Therese Johaug, która zakończyła w marcu karierę, poinformowała we wtorek, że jest w ciąży.
Therese Johaug zostanie mamą
Therese Johaug zostanie mamą Foto: Agencja Forum /Antti Yrjönen

- Jest to o wiele ważniejsze niż wszystkie moje złote medale - powiedziała biegaczka na antenie kanału telewizji NRK.

Jeszcze tej zimy weźmie ślub z mistrzem świata w wioślarstwie z 2013 roku Nilsem Jakobem Hoffem, jej partnerem od ośmiu lat, a dziecko ma się urodzić pod koniec pierwszej połowy roku.

Johaug zakończyła karierę w marcu po zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobyła cztery złote medale - w biegu łączonym na 15 kilometrów, na 10 kilometrów techniką dowolną, na 30 kilometrów techniką klasyczną i w sztafecie.

Podczas swojej kariery zdobyła w sumie sześć medali olimpijskich - cztery złote, srebrny i brązowy. Jest też 14-krotną mistrzynią świata i trzy razy wygrała Puchar Świata w punktacji generalnej, notując 80 zwycięstw indywidualnie.

34-letnia Norweżka zasugerowała we wrześniu, że nie wyklucza powrotu do rywalizacji na mistrzostwa świata w 2025 roku w Trondheim.

Moja główna kariera już się definitywnie zakończyła, lecz pozostawiam jeszcze uchylone drzwi. Postanowiłam ich nie zamykać i może powrócę właśnie w Trondheim. Ciąża to nie jest przecież choroba - powiedziała.

Wielkie rywalki Norweżki z narciarskich tras już jakiś czas temu zostały matkami. Justyna Kowalczyk ma syna, a Marit Bjoergen, koleżanka z reprezentacji jest mamą ma dwóch synów. 


Czytaj także:

/red

Zobacz także

Zobacz także