La Liga: sensacyjna porażka Barcelony. Robert Lewandowski zniknął na 90 minut

2023-02-26, 20:25

Mecz Almeria - FC Barcelona. Foto: PAP/EPA/Carlos Barba

FC Barcelona z Robertem Lewandowskim niespodziewanie przegrała 0:1 z Almerią. Polak rozegrał cały mecz w drużynie ze stolicy Katalonii, ale, podobnie jak pozostali piłkarze "Blaugrany," nie zaliczy niedzielnego spotkania do udanych.

Barca przeważała od pierwszego gwizdka, ale rozpędzała się powoli. Almeria grała agresywnie i skutecznie w obronie, nie pozwalając "Blaugranie" na tworzenie zbyt wielu sytuacji bramkowych.

"Duma Katalonii" dała się zaskoczyć w 24. minucie, kiedy po celnym prostopadłym podaniu Suareza piłka trafiła do El Bilala Toure, a ten trafił do siatki ter Stegena, który "skapitulował" dopiero po raz ósmy w tej edycji La Liga.

W drugiej odsłonie podopieczni Xaviego Hernandeza próbowali nieco podkręcić tempo, jednak dobrze zorganizowana w defensywie Almeria nie dawała za wygraną, raz po raz nękając kontratakami defensywę liderów hiszpańskiej ekstraklasy.

Katalończycy nie zdołali jednak trafić do siatki rywali i dopiero po raz drugi w tym sezonie zakończyła mecz La Liga bez zdobyczy bramkowej. Część odpowiedzialności za ofensywną niemoc ponosi Robert Lewandowski, który w niedzielnym meczu był apatyczny i niewidoczny. Polak miał niezłą okazję w 92. minucie, ale jego główka okazała się bardzo niecelna.

Niespodziewana porażka Barcelony daje nadzieję Realowi Madryt na nawiązanie walki o tytuł mistrzowski w końcówce sezonu. "Królewscy" w sobotę zremisowali z Atletico Madryt, a ich strata do "Blaugrany" wynosi 7 punktów.