ATP Indian Wells: czwarta runda nie dla Huberta Hurkacza. Polak przegrał z Paulem po trzysetowym boju

2023-03-13, 21:07

Hubert Hurkacz odpadł z Indian Wells. Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W trzeciej rundzie polski tenisista przegrał z Amerykaninem Tommy’m Paulem 6:4, 2:6, 4:6.

W pierwszych dwóch gemach obaj zawodnicy pewnie obronili swoje podanie. Do pierwszego przełamania doszło chwilę później i Paul wyszedł na prowadzenie. Nie nacieszył się nim jednak długo, bowiem Polak natychmiast doprowadził do wyrównania.

W dziewiątym gemie, przy serwisie rywala, Hurkacz stanął przed szansą na bardzo cenne przełamanie. Polak pewnie ją wykorzystał i zwyciężył w pierwszym secie.

Pierwszy gem drugiej partii był istnym rollercoasterem. Paul zdołał wygrać trzy akcje z rzędu i prowadził już 40:0, jednak wrocławianin zdołał doprowadzić do gry na przewagi. Ostatecznie to jednak Amerykanin wygrał wojnę nerwów i przełamał polskiego tenisistę.

Paul nabierał pewności siebie z każdym gemem. Amerykański tenisista powiększył swoje prowadzenie do 4:0, a nieco później przypieczętował zwycięstwo w drugim secie (6:2).

Na początku decydującej partii obaj zawodnicy mieli problemy z utrzymaniem serwisu, jednak do przełamania ostatecznie nie doszło.

Kluczowy był siódmy gem - przy podaniu Hurkacza świetnie rozpoczął Paul, który zdołał wywalczyć break point. Wtedy pomógł mu polski tenisista, który popełnił podwójny błąd serwisowy.

Wrocławianin nie zamierzał odpuszczać i w kolejnym gemie wywalczył trzy break pointy, jednak ostatecznie nie wykorzystał żadnego z nich.