Liga Mistrzów: Erling Haaland strzelił 5 goli i został zmieniony. Oto, co powiedział po meczu

2023-03-15, 09:46

Erling Haaland strzelił aż pięć bramek w meczu z Lipskiem. Foto: PAP/EPA/Adam Vaughan

Manchester City rozbił RB Lipsk w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 7:0. Aż pięć goli dla "Obywateli" zdobył Erling Haaland, który został zmieniony w 63. minucie spotkania. Norweg skomentował decyzję Pepa Guardioli.

• Manchester City pokonał RB Lipsk 7:0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów
  • Erling Haaland pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców
  • Norweg niespodziewanie opuścił plac gry w 63. minucie

Erling Haaland pięć razy trafił do siatki między 22. a 57. minutą spotkania na Etihad Stadium. 22-letni Norweg został trzecim piłkarzem w historii - po Lionelu Messim i Luizie Adriano - który w jednym meczu Ligi Mistrzów strzelił tyle goli.

Być może poprawiłby jeszcze dorobek, ale Pep Guardiola zdjął go z boiska w 63. minucie. Po meczu napastnik skomentował decyzję trenera "Obywateli".

- Powiedziałem Pepowi Guardioli przy zejściu, że bardzo chciałem zdobyć podwójnego hat-tricka. Ale co miałem zrobić? - przyznał Norweg.

Żaden zawodnik w historii Ligi Mistrzów nie zdobył sześciu bramek w jednym meczu.

- Gdyby osiągnął ten kamień milowy, mając tylko 22 lata, jego życie stałoby się nudne, więc teraz będzie miał cel na przyszłość. Dlatego dokonałem zmiany - stwierdził Guardiola.

Norweg pobił za to kilka innych rekordów. Został najmłodszym piłkarzem w historii, który zdobył w LM 30 goli. Obecnie ma ich na koncie 33 i w dodatku potrzebował na to zaledwie 25 meczów, najmniej w historii.