Liga Mistrzów: Benfica - Club Brugge. Demontaż Belgów w Lizbonie. "Orły" w ćwierćfinale!

2023-03-07, 22:45

Goncalo Ramos cieszy się z gola w meczu Benfiki z Club Brugge w Lidze Mistrzów. Foto: PAP/EPA/TIAGO PETINGA

Benfica Lizbona rozbiła u siebie z Club Brugge 5:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinału. Portugalski zespół wygrał dwumecz 7:1

To mógł być mocny początek gospodarzy na Estádio da Luz, ale piękny gol Joao Mario nie został uznany. Po weryfikacji VAR okazało się, że podczas akcji Benfiki poprzedzającej bramkę był spalony.

Benfica Lizbona rozbiła Club Brugge. "Orły" w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Lizbonie pierwszą bramkę zobaczyli dopiero pod koniec. W 38. minucie Goncalo Romas zagrał do wybiegającego na pozycję Rafa Silvy, a ten nie miał większych problemów z pokonaniem Vlachodimosa.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Goncalo Ramos podwyższył wynik na 2:0. Coraz bardziej marzenia o ćwierćfinale oddalały się od piłkarzy Club Brugge.

Druga połowa to już koncert piłkarzy Rogera Schmidt. Pierwszy strzelanie rozpoczął Ramos, który zdobył drugą bramkę w starciu z Brugge. Zaledwie kilka minut po rzucie karnym wynik podwyższył Joao Mario, który pewnie wykonał jedenastkę.

Na kwadrans przed końcem meczu kolejnego gola strzelił David Neres, choć turecki arbiter Halil Umut Meler musiał skorzystać z analizy VAR, czy wcześniej nie było spalonego.

Jeszcze w końcówce honorowym trafieniem dla "Blauw en Zwart" popisał się Bjorn Meijer. Ostatecznie Benfica Lizbona rozbiła Club Brugge 5:1, a w całym dwumeczu 7:1.

W drugim wtorkowym spotkaniu tej fazy w Londynie Chelsea wygrała z Borussią Dortmund 2:0. W pierwszym meczu "The Blues" przegrali 0:1.

Faza pucharowa Ligi Mistrzów potrwa w dniach 7-8 i 14-15 marca. Losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych zaplanowano na 17 marca o godz. 12.00.

Finał Champions League zaplanowano na 10 czerwca w Stambule. Tytułu broni Real Madryt

>>> Więcej o Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023 <<<

Benfica Lizbona - Club Brugge 5:1 (2:0) | 7:1 w dwumeczu

Bramki: R. Silva - 38. G. Ramos - 45+2, 57, J. Ramos - 71 (rzut karny), D. Neres - 78, B. Meijer - 87

Sędzia: Halil Umut Meler (Turcja)

Benfica: Odisseas Vlachodimos - Alexander Bah (63, Gilberto), Antonio Silva (88, Lucas Verissimo), Nicolas Otamendi, Alejandro Grimaldo - Florentino, Chiquinho (63, David Neres) - Fredrik Aursnes, Joao Mario (74, Joao Neves), Rafa Silva - Goncalo Ramos.

Brugge: Simon Mignolet - Clinton Mata (62, Denis Odoi), Brandon Mechele, Abakar Sylla - Tajon Buchanan, Morten Nielsen, Hans Vanaken (75, Mats Rits), Kaml Sowah (75, Antonio Nusa), Bjorn Meijer - Noa Lang (46, Raphael Onyedika), Roman Jaremczuk (62, Ferran Jutgla).

Program i wyniki rewanżów 1/8 finału Ligi Mistrzów (wszystkie mecze o godz. 21.00):

Benfica Lizbona - FC Brugge 5:1 (7:1 w dwumeczu)
Chelsea Londyn - Borussia Dortmund 2:0 (2:1 w dwumeczu)