Liga Mistrzów: Bayern ograł PSG w pierwszym meczu 1/8 finału! Messi i spółka muszą odrabiać straty

2023-02-14, 22:55

PSG gra z Bayernem Monachium w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Foto: PAP/EPA/TERESA SUAREZ

Piłkarze Paris Saint-Germain przegrali na Parc des Princes z Bayernem Monachium 0:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bawarczycy kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Benjamina Pavarda. W drugim wtorkowym spotkaniu fazy pucharowej Champions League AC Milan wygrał z Tottenhamem Hotspur 1:0.

Mecz w Paryżu rozpoczął się krótkim opóźnieniem z powodu minuty ciszy w hołdzie ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Rywalizacja Paris Saint-GermainBayernu Monachium od początku była ogłoszona największym hitem 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium wygrał z PSG. Cenne zwycięstwo Bawarczyków w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

Już w pierwszej akcji gości Eric Maxim Choupo-Moting uderzał na bramkę PSG, ale piłka przeleciała tuż obok prawego słupka.

Wraz z upływem czasu częściej przy piłce byli podopieczni Juliana Nagelsmanna. Gospodarze mieli problemy ze stworzeniem akcji, która mogłaby zagrozić drużynie mistrza Niemiec.

Kolejną dobrą okazję Bawarczycy mieli w 25. minucie, kiedy przy piłce był Kingsley Coman i zagrywał w pole karne PSG, jednak w ostatniej chwili zagranie Francuza zatrzymał Gianluigi Donnarumma. Zaledwie chwilę później bliski otwarcia wyniku był Choupo-Moting, który najwyżej wyskoczył do piłki, jednak futbolówka tylko minęła słupek bramki paryżan.

Piłkarze Bayernu nie zwalniali z atakami w Parku Książąt. Z dystansu uderzał Coman, trafił tylko w boczną siatkę.

Jeszcze przed zejściem na przerwę wynik otworzyć mógł Joshua Kimmich, ale po mocnym uderzeniu bardzo dobrą interwencją popisał się Donnarumma, który wyczuł intencje zawodnika Bayernu.

Mistrz Niemiec nie zwalniał tempa również po zmianie stron. To się opłaciło już kilka minut po wznowieniu gry. Alphonso Davies zagrywał w pole karne, gdzie skutecznie akcje zamknął Coman, pokonując bramkarza PSG.

Messi, Neymar i Mbappe bezskuteczni. Bayern bliżej awansu

Christophe Galtier musiał reagować na to, co się dzieje na boisko. Chwilę po przerwie na murawie Parku Książąt pojawił się Kylian Mbappe, który miał wzmocnić ofensywę obok Leo Messiego i Neymara.

Bawarczycy nie rezygnowali z ataków pod bramką paryżan. Kolejną próbę podjął Choupo-Moting, który dwukrotnie sprawdził formę Donnarummy, ale Włoch popisał się refleksem.

Na kwadrans przed końcem spotkania Mbappe wpakował piłkę do bramki Yanna Sommera, jednak po chwili sędzia podniósł chorągiewkę, wskazując na pozycję spaloną reprezentanta Francji.

Chwilę później Mbappe po raz kolejny pokonał bramkarza Bayernu, jednak i tym razem radość wicemistrza świata nie trwała długo. Po krótkiej analizie VAR zawodnik PSG ponownie był na spalonym.

Na pięć minut przed końcem w znakomitej sytuacji znalazł się Messi, ale z bliskiej odległości Argentyńczyka powstrzymał Benjamin Pavard. Jeszcze w doliczonym czasie gry Francuz otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i Bawarczycy musieli kończyć w osłabieniu.

Bayern pokonał na wyjeździe PSG 1:0 i jest bliżej awansu do kolejnej fazy LM. Rewanż 8 marca w Monachium.

W drugim wtorkowym meczu tej fazy mistrz Włoch AC Milan pokonał u siebie Tottenham Hotspur 1:0

Faza pucharowa Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 14-15 i 22-23 lutego. Rewanże z kolei 7-8 i 14-15 marca.

Finał Champions League zaplanowano na 10 czerwca w Stambule. Tytułu broni Real Madryt