Marcin Kamiński błyszczy w Bundeslidze. Piękny gol polskiego obrońcy [WIDEO]

2023-04-15, 07:45

Marcin Kamiński strzelił pięknego gola . Foto: Reuters / Forum

Marcin Kamiński zdobył bramkę dla Schalke 04 Gelsenkirchen w wygranym u siebie 5:2 meczu z Herthą Berlin w 28. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Dzięki tej wygranej, zespół z Zagłębia Ruhry opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Kamiński, który większość sezonu opuścił z powodu kontuzji łydki, trafił do siatki z rzutu wolnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry. To jego pierwsza bramka w obecnych rozgrywkach. Polski obrońca asystował także przy pierwszym trafieniu Tima Skarke w 3. minucie.

To bardzo ważna wygrana broniącego się przed spadkiem zespołu z Gelsenkirchen. Schalke awansowało na 16. miejsce w tabeli i ma punkt przewagi nad VfB Stuttgart i dwa nad Herthą. Drużyna ze Stuttgartu mecz 28. kolejki rozegra w sobotę u siebie z Borussią Dortmund. Prowadzący w tabeli Bayern Monachium tego dnia podejmie Hoffenheim.