Serie A: Napoli wygrywa w Turynie. Gol w doliczonym czasie zapewnił trzy punkty "Azzurrim"

2023-04-23, 22:44

Mecz Juventus Turyn - SSC Napol. Foto: PAP/EPA/Alessandro Di Marco

Juventus przegrał z Napoli 0:1 w szlagierze 31. kolejki Serie A. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie drugiej połowy zdobył Giacomo Raspadori.

W Turynie oglądaliśmy trzech Polaków - w barwach "Bianconerich" od początku spotkania zagrali Wojciech Szczęsny i zmieniony w 89. minucie Arkadiusz Milik, natomiast Piotr Zieliński wszedł na boisko w 68. minucie.

Pierwsza połowa hitu rozczarowała - żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej, a gra była toczona w powolnym tempie.

Po zmianie stron Napoli przyspieszyło i założyło wysoki pressing przed bramką Juve. Mimo że defensorzy "Starej Damy popełnili kilka błędów, goście nie byli w stanie wykorzystać przechwytów na połowie rywali. W 70. minucie bliski trafienia był Victor Osimhen, ale po uderzeniu Nigeryjczyka piłka tylko otarła się o słupek. Chwilę później napastnik Napoli główkował z 6. metra, ale wprost w dobrze ustawionego Wojciecha Szczęsnego.

W 83. minucie Angel Di Maria po indywidualnym rajdzie trafił do siatki "Azzurrich", ale po analizie VAR gol został anulowany - wszystko z powodu faulu Arkadiusza Milika, który poprzedził kontratak Juve. Po chwili wydawało się, że "Stara Dama" otworzy wynik po golu Dusana Vlahovicia, ale tym razem na przeszkodzie stanął aut.

Ostatnie słowo należało jednak do gości - w doliczonym czasie drugiej połowy po centrze Eljifa Elmasa piłkę między nogami Szczęsnego zmieścił Giacomo Raspadori, dając zwycięstwo 1:0 "Azzurrim".

W innym niedzielnym meczu Monza niespodziewanie pokonała niedawnych rywali Lecha Poznań w Lidze Konferencji, czyli ekipę Fiorentiny 3:2. "Viola" prowadziła już 2:0, ale klub Silvio Berlusconiego ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Bez większych kłopotów wygrały oba kluby z Mediolanu - Inter pokonał na wyjeździe 3:0 Empoli, natomiast Milan zwyciężył 2:0 w meczu z Lecce. Niespodzianki nie było również w spotkaniu Udinese z Cremonese - beniaminek przegrał 0:3 i zrobił kolejny krok w stronę degradacji do Serie B.