Polacy błysnęli w Pucharze USA. Gole Jóźwiaka i Świderskiego

2023-04-26, 11:00

Karol Świderski wpisał się na listę strzelców w meczu Pucharu USA . Foto: Forum/Zuma Press/Walter G. Arce Sr.

Polscy piłkarze Kamil Jóźwiak i Karol Świderski zdobyli po golu w meczu Pucharu USA, w którym Charlotte FC pokonało Tormentę 4:1.

• W barwach Charlotte FC wystąpił też Jan Sobociński, który rozegrał cały mecz
  • Drużyna trzech Polaków awansowała do 1/16 finału rozgrywek

Jóźwiak był kapitanem

Kamil Jóźwiak pełnił rolę kapitana drużyny z Karoliny Północnej. Polski skrzydłowy otworzył wynik meczu w 25. minucie, gdy popisał się akrobatycznym uderzeniem nożycami.

Rozgrywki Pucharu USA na tak wczesnym etapie są okazją do odpoczynku dla wielu podstawowych piłkarzy klubów MLS. Karol Świderski rozpoczął więc mecz z Tormentą na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 65. minucie.

Świderski też trafił

Reprezentant Polski ustalił wynik meczu na 4:1 na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. "Świder" zabawił się z obrońcami rywala przed polem karnym i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

Cały mecz w zwycięskiej drużynie zaliczył też Jan Sobociński. Klub trzech polskich piłkarzy awansował do 1/16 finału Pucharu USA.