TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź na prowadzeniu w finale. Zabójczy czwarty set łodzianek

2023-05-10, 19:49

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały trzeci mecz finałowy . Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

W trzecim finałowym meczu mistrzostw Polski, siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:13).

• Czwarte spotkanie zaplanowano na sobotę. Tytuł wywalczy zespół, który zwycięży w trzech meczach
  • Łodziankom brakuje już tylko jednego zwycięstwa do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Podopieczne Alessandro Chiappiniego, mimo poważnego osłabienia, pokazały solidną siatkówkę, a kluczem do wygranej była skuteczna gra w bloku i ataku

Zwyciężczynie rundy zasadniczej przystąpiły do meczu bez jednej ze swoich liderek – Zuzanny Góreckiej. 23-letnia przyjmująca w tie-breaku drugiego pojedynku w Rzeszowie doznała urazu łąkotki oraz zerwania więzadła krzyżowego. Reprezentantkę Polski czeka co najmniej półroczna przerwa. To już druga kluczowa siatkarka ŁKS, która uległa poważnej kontuzji w tym sezonie. W lutym podobnego urazu nabawiła się inna reprezentantka kraju środkowa Klaudia Alagierska-Szczepaniak.

Władze klubu nie próżnowały i błyskawicznie znalazły zastępczynię Góreckiej. W ramach transferu medycznego do ŁKS trafiła Martyna Grajber-Nowakowska, która miniony sezon spędziła we włoskim Unionvolley Pinerolo, ale rok wcześniej reprezentowała barwy łódzkiej drużyny.

Trzeci mecz finałowy: ŁKS Commercecon Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:13).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla ŁKS. Czwarte spotkanie finałowe rozegranie zostanie w sobotę w Rzeszowie.

ŁKS Commercecon Łódź: Valentina Diouf, Aleksandra Gryka, Julita Piasecka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Angelika Gajer, Martyna Grajber-Nowakowska, Kinga Drabek (libero), Anastazja Hryszczuk

Developres Bella Dolina Rzeszów: Jelena Blagojevic, Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Ann Kalandadze, Gabriela Orvosova, Katarzyna Wenerska - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Julia Bińczycka, Anna Obiała, Izabella Rapacz, Weronika Szlagowska.