more_horiz
Wiadomości

TAURON Liga: Zuzanna Górecka poznała diagnozę. Dramat reprezentantki Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 22:09
Z powodu poważnej kontuzji Zuzanna Górecka nie wystąpi już w tym sezonie w rywalizującej w finale mistrzostw Polski drużynie siatkarek ŁKS Commercecon Łódź. 23-letnia przyjmująca doznała urazu łąkotki oraz zerwania więzadła krzyżowego i nie zagra też w tym roku w reprezentacji Polski.
Zuzanna Górecka opuściła parkiet na noszach. Siatkarka poznała diagnozę
Zuzanna Górecka opuściła parkiet na noszach. Siatkarka poznała diagnozę Foto: Forum/Fotonews/JAKUB KOFLUK
  • Zuzanna Górecka doznała kontuzji podczas tie-breaku drugiego meczu finałowego z Developresem Bella Dolina Rzeszów
  • Siatkarka upadła po wykonanym ataku, nieszczęśliwie wykręcając kolano

Wielki pech Zuzanny Góreckiej

Górecka kontuzji nabawiła się w piątym secie drugiego meczu finałowego mistrzostw Polski z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Po wykonanym ataku upadając wykręciła kolano i musiała opuścić boisko na noszach.

"Wykonane w poniedziałek badania potwierdziły niepokojące przypuszczenia. W najbliższych dniach przejdzie zabieg naprawy urazu łąkotki oraz rekonstrukcji więzadła przedniego krzyżowego. W następnych miesiącach czeka ją rehabilitacja oraz ciężka praca nad powrotem do formy" – poinformował klub z Łodzi.

Strata dla klubu i reprezentacji

Siatkarka będzie mogła wrócić na boisko za kilka miesięcy, co oznacza, że nie wystąpi w tym sezonie w reprezentacji Polski. Przyjmująca ŁKS Commercecon została powołana do kadry przez selekcjonera Stefano Lavariniego.

Siatkarki łódzkiego zespołu pokonały w niedzielę na wyjeździe Developres 3:2 i wyrównały stan finałowej rywalizacji (1-1). Trzecie spotkanie odbędzie się w środę w Łodzi (godz. 17.30). Tytuł wywalczy drużyna, która zwycięży w trzech meczach.

Czytaj także:

/empe, PAP

Zobacz także

Zobacz także