Serie B: drużyna Glika i Kubicy spada do trzeciej ligi. Wygrana z Modeną nie da utrzymania

2023-05-13, 20:30

Benevento spada do Serie C. Foto: Luca Diliberto / Zuma Press / Forum

Benevento Calcio, w którym występują 103-krotny reprezentant Polski Kamil Glik oraz Krzysztof Kubica, straciło szansę utrzymania w piłkarskiej Serie B, czyli na drugim poziomie we Włoszech. Wprawdzie ich zespół pokonał w 37. kolejce Modenę 2:1, ale ma zbyt dużą stratę do bezpiecznej strefy.

35-letni Glik, który asystował przy drugim golu dla gospodarzy (w doliczonym czasie pierwszej połowy), rozegrał w sobotę całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Natomiast niespełna 23-letni Kubica, były napastnik Górnika Zabrze, został zmieniony w przerwie.

W tabeli - na jedną kolejkę przed końcem sezonu - Benevento zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem 35 punktów. Do 17. lokaty, oznaczającej udział w barażach o utrzymanie, traci cztery punkty.

Kłopoty Benevento w tym sezonie wynikały m.in. z kontuzji Glika. Doświadczony obrońca wrócił do gry w połowie kwietnia, po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana.