La Liga: FC Barcelona świętuje mimo porażki. Gol Lewandowskiego w przegranym meczu

2023-05-20, 23:33

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z Realem Sociedad . Foto: PAP/EPA/Marta Perez

Pewna już mistrzowskiego tytułu FC Barcelona przegrała u siebie z Realem Sociedad 1:2 w sobotnim meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga. Honorową bramkę dla świeżo upieczonych mistrzów Hiszpanii, zdobył w 90. minucie Robert Lewandowski. To było 22. trafienie polskiego piłkarza w sezonie.

Barcelona 27. tytuł w historii zapewniła sobie w ubiegłą niedzielę.

Lewandowski trafił do siatki głową wykorzystując dośrodkowanie Ferrana Torresa. W 53. minucie napastnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

Lewandowski przewodzi klasyfikacji strzelców. Drugi w niej Francuz Karim Benzema z Realu Madryt ma na koncie 17 goli.

Wcześniej dla gości trafili Mikel Merino w 5. minucie oraz Alexander Sorloth w 72.

Dzięki temu zwycięstwu Real Sociedad umocnił się na czwartym miejscu w tabeli i jest blisko występu w Lidze Mistrzów 2023/24.