Roland Garros: potencjalna rywalka Świątek gra dalej. Rybakina w drugiej rundzie French Open

2023-05-30, 17:35

Jelena Rybakina. Foto: Shutterstock.com/Leonard Zhukovsky

Jelena Rybakina awansowała do 2. rundy wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Rozstawiona z numerem czwartym kazachska tenisistka wygrała z czeską kwalifikantką Brendą Fruhvirtovą 6:4, 6:2. Rybakina to potencjalna rywalka Igi Świątek w półfinale Roland Garros.

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia, czy na stronę PolskieRadio24.pl Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

Nieco emocji było tylko w pierwszym secie, w którym Jelena Rybakina popełniła aż 19 niewymuszonych błędów. 16-letnia Fruhvirtova, która w światowym rankingu jest 146., nawet uzyskała przełamanie w siódmym gemie i prowadziła 4:3, ale później przegrała trzy gemy z rzędu.

Jelena Rybakina w drugiej rundzie Roland Garros

W drugim secie przewaga Rybakiny już nie podlegała dyskusji. Spotkanie trwało godzinę i 21 minut.

Świątek jeszcze we wtorek w meczu 1. rundy zmierzy się z Hiszpanką Cristiną Bucsą.

Wielkoszlemowy turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa potrwa do 11 czerwca. W poprzedniej edycji triumfowali Hiszpan Rafael Nadal [w tym roku nie gra z powodu kontuzji] oraz Iga Świątek.

Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy kobiet turnieju tenisowego French Open w Paryżu