Energa Basket Liga: Stal Ostrów Wlkp. z brązowym medalem mistrzostw Polski. Ostatni mecz Łukasza Koszarka

2023-06-06, 22:08

Zawodnik BM Stali Ostrów Wlkp. Damian Kulig (P) i Kyle Vinales (L) z Legii Warszawa. Foto: PAP/Tomasz Wojtasik

Koszykarze BM Stali Ostrów Wielkopolski zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. W rewanżowym meczu o 3. miejsce w końcowej tabeli Energa Basket Ligi drużyna trenera Andrzeja Urbana przegrała z Legią Warszawa 85:88 (17:33, 27:15, 18:21, 23:19). Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem ostrowian 85:73.

Wtorkowy mecz był ostatnim w karierze Łukasza Koszarka. Rozgrywający stołecznej drużyny w niezwykle bogatej karierze klubowej pięciokrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski. W dorobku ma także cztery Puchary Polski i trzy krajowe superpuchary. W reprezentacji rozegrał 212 oficjalnych spotkań, w których zdobył 1242 pkt. Jest piąty na liście zawodników z największą liczbą występów.

BM Stal Ostrów Wielkopolski z brązowym medalem Energa Basket Ligi

W biało-czerwonych barwach wystąpił w siedmiu mistrzostwach Europy, a w 2019 roku był filarem drużyny narodowej, która zajęła 8. miejsce w mistrzostwach świata. Od października 2021 roku jest dyrektorem sportowym kadry.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 85:88 (17:33, 27:15, 18:21, 23:19)

Stal: Aigars Skele 17, Ojars Silins 14, Nemanja Djurisic 14, Jakub Garbacz 9, Damian Kulig 9, Mateusz Zębski 9, Michał Michalak 9, Markus Loncar 4

Legia: Billy Garrett 20, Aric Holman 20, Kyle Vinales 19, Travis Leslie 12, Dariusz Wyka 7, Grzegorz Kamiński 6, Geoffrey Groselle 4, Grzegorz Kulka 0, Łukasz Koszarek 0