Lekkoatletyczne MŚ: Ewa Swoboda nie zawiodła. Polka wygrała bieg eliminacyjny

2023-08-20, 13:19

Ewa Swoboda liczy na medal w Budapeszcie . Foto: PAP/Adam Warżawa

Ewa Swoboda awansowała do półfinału w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Polka wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 10,98 s.

Swoboda czasem 10,98 wygrała trzeci bieg eliminacyjny. To jej drugi wynik w karierze, gorszy od rekordu życiowego zaledwie o 0,03 sekundy. Szybsza od Polki w eliminacjach była tylko Amerykanka She'Carri Richardson.

Półfinały z udziałem Polki rozpoczną się w poniedziałek o 20.35. Z rywalizacji odpadły już reprezentująca Polskę Kryscina Cimanouska a także Magdalena Stefanowicz.

- Zestresowałam się po falstarcie. Przede mną jeszcze bieg na 200 m i sztafeta 4x100 m. To mój pierwszy start za granicą w tym sezonie - oznajmiła debiutująca w reprezentacji Polski Cimanouska.

Do półfinału awansowały 24 sprinterki: po trzy najszybsze z siedmiu biegów eliminacyjnych i trzy z najlepszymi czasami spoza czołowych trójek.

Bieg eliminacyjny na 400 metrów wygrała także Natalia Kaczmarek, która jest wymieniana wśród kandydatek do medalu. Polka uzyskała czas 50.02 i w poniedziałek o 21.10 wystąpi w półfinale.

W sesji wieczornej wystąpią kolejni polscy lekkoatleci - w półfinale i ew. finale na 100 metrów pobiegnie Dominik Kopeć, ale największe nadzieje związane są z konkursem rzutu młotem - o złoto powalczą Wojciech Nowicki (mistrz olimpijski z Tokio) i Paweł Fajdek (pięciokrotny mistrz świata).