Lekkoatletyczne MŚ: Damian Czykier jedynym reprezentantem Polski w półfinale biegu przez płotki

2023-08-20, 14:15

Damian Czykier awansował do półfinału w Budapeszcie . Foto: Reuters / Forum

Damian Czykier awansował do półfinału biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. W eliminacjach odpadli Jakub Szymański i Krzysztof Kiljan.

Czykier czasem 13,49 zajął trzecie miejsce w trzecim biegu eliminacyjnym i ostatecznie został sklasyfikowany na 19. pozycji. W eliminacjach najszybszy był broniący tytułu Amerykanin Grant Holloway - 13,18.

Szymański przebiegł 110 m ppł w 13,65, a Kiljan w 14,09. Awans do półfinału wywalczyło 24 zawodników: po czterech najszybszych z pięciu biegów eliminacyjnych i czterech z najlepszymi czasami spoza czołowych czwórek