Ekstraklasa: Śląsk lepszy w meczu na szczycie. Wrocławianie liderem tabeli

2023-09-03, 14:33

Zdjęcie z meczu Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Śląsk Wrocław wygrał czwarty kolejny mecz ligowy. Piłkarze z Dolnego Śląska wygrali z Jagiellonią Białystok 2:1 i zostali liderami PKO BP Ekstraklasy.

Mecz na szczycie

Pierwsza połowa meczu nie wskazywała na to, że na boisku spotykają się lider i trzeci zespół ligowej tabeli. Okazji podbramkowych było jak na lekarstwo, w dodatku murawa wrocławskiego stadionu była w złym stanie po niedawnej gali bokserskiej, w której walką wieczoru było starcie Usyk - Dubois.

Dużą determinację do gry ofensywnej pokazywał Samiec-Talar (Śląsk), groźny strzał oddał też Jesus Imaz, jednak oba zespoły zeszły na przerwę bez zdobyczy bramkowej. Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Śląska. W 48. minucie podanie na wolne pole otrzymał świetnie dysponowany w tym sezonie Erik Exposito, który po silnym strzale lewą nogą pokonał Alomerovicia.

Odpowiedź gości nastąpiła dość szybko - dziesięć minut później sędzia po wykorzystaniu systemu VAR podyktował rzut karny dla Jagiellonii za faul Pokornego na Imazie. "Jedenastkę" skutecznie wykorzystał Bartłomiej Wdowik, strzelając trzeciego gola w sezonie.

Exposito znów trafił

Wrocławianie dążyli do powrotu na prowadzenie, aktywny był zwłaszcza Mateusz Żukowski, ale w decydującej akcji znów główną rolę odegrał Exposito. Hiszpański napastnik został sfaulowany w polu karnym przez Matysika, a następnie sam pewnie wykonał rzut karny.

Był to decydujący o wyniku meczu strzał, po którym Śląsk Wrocław wygrał czwarty mecz z rzędu i objął prowadzenie w PKO BP Ekstraklasie, wyprzedzając w tabeli swoich niedzielnych rywali.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 2:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Erik Exposito (48), 1:1 Bartłomiej Wdowik (61-karny), 2:1 Erik Exposito (81-karny).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Patrick Olsen, Mateusz Żukowski, Erik Exposito, Peter Pokorny, Jehor Macenko; Jagiellonia Białystok: Jesus Imaz, Taras Romanczuk, Adrian Dieguez, Wojciech Łaski.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 19 297.

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Patryk Janasik (89. Jehor Macenko) – Piotr Samiec-Talar (76. Karol Borys), Patrick Olsen (68. Michał Rzuchowski), Petr Schwarz, Peter Pokorny, Mateusz Żukowski - Erik Exposito.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek (82. Paweł Olszewski), Miłosz Matysik, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (68. Jakub Lewicki), Taras Romanczuk, Jarosław Kubicki (68. Afimico Pululu), Nene, Jose Naranjo (82. Wojciech Łaski) - Jesus Imaz.