Tymoteusz Puchacz błyszczy w Niemczech. Gol i asysta Polaka

2023-09-03, 09:30

Tymoteusz Puchacz ma za sobą udany mecz w 2. Bundeslidze. Foto: imago sport / Forum

Tymoteusz Puchacz zdobył bramkę i miał asystę w sobotnim meczu 5. kolejki 2. Bundesligi. FC Kaiserslautern z Polakiem w składzie pokonał u siebie ekipę FC Nuernberg 3:1.

Puchacz popisał się mocnym strzałem z dużej odległości po ziemi w 26. minucie, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 2:0. Kilka chwil później Polak dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a Ragnar Ache posłał piłkę do siatki głową.

Puchacz, który jest wypożyczony do Kaiserslautern z grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej Unionu Berlin, wystąpił we wszystkich pięciu spotkaniach w tym sezonie, a cztery z nich rozpoczął w podstawowym składzie. Sobotni gol był jego pierwszym.

Kaiserslautern zajmuje szóste miejsce w tabeli 2. Bundesligi z dorobkiem dziewięciu punktów. Lider Holstein Kilonia zgromadził o trzy więcej.

W innym sobotnim meczu Hertha Berlin, w której ponad 70 minut rozegrał Michał Karbownik, przegrała na wyjeździe z Magdeburgiem 4:6. Stołeczny klub, spadkowicz z ekstraklasy, jest trzeci od końca z trzema punktami.