El. Euro 2024: Włosi w trudnej sytuacji. Remisowy debiut nowego selekcjonera

2023-09-10, 08:22

Reprezentacja Włoch zremisowała z Macedonią Północną. Foto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Piłkarska reprezentacja Włoch tylko zremisowała w Skopje z Macedonią Północną 1:1. Na ławce trenerskiej gości zadebiutował Luciano Spalletti, który niedawno zastąpił Roberto Manciniego.

• Na początku drugiej połowy goście objęli prowadzenie po 17. w kadrze golu Ciro Immobile, ale w 81. minucie wyrównał bezpośrednio z rzutu wolnego Enis Bardhi
  • Italia nie wzięła zatem rewanżu na rywalu, który sensacyjnie wyeliminował ją w półfinale baraży o awans do ubiegłorocznych mistrzostw świata. Mistrzów Europy zabrakło na dwóch ostatnich mundialach

Italia wróciła do rywalizacji w eliminacjach ME po przerwie w czerwcu, gdy zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Narodów. W tabeli grupy C również jest trzecia z czterema punktami po trzech spotkaniach. Macedonia Płn. ma tyle samo, a ostatnia jest Malta z zerowym dorobkiem.

We wcześniej rozegranym meczu tej grupy, Ukraina zremisowała we Wrocławiu z Anglią 1:1.

W grupie F tylko łut szczęścia uchronił Belgię przed wpadką w Baku, gdzie zajmujące piąte miejsce w rankingu FIFA "Czerwone Diabły" pokonały Azerbejdżan 1:0. Jedyna bramka padła w 38. minucie, kiedy strzał z dystansu oddał Johan Bakayoko, ale piłka przypadkowo odbiła się od Yannicka Carrasco i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Belgia awansowała na pozycję lidera. Ma 10 punktów, podobnie jak druga Austria, która w tej kolejce pauzowała. Na trzecim miejscu jest Szwecja z sześcioma punktami. Ekipa "Trzech Koron" wygrała w sobotę na wyjeździe z Estonią 5:0, a asystą przy pierwszym golu popisał się obrońca Pogoni Szczecin Linus Wahlqvist.

W grupie I na szczycie tabeli status quo. Swoje spotkania zremisowały zarówno prowadząca Szwajcaria - z Kosowem 2:2, jak i wicelider Rumunia - z Izraelem 1:1.

Helweci zgromadzili 11 punktów, Rumuni mają o dwa mniej, a trzeci Izrael - osiem.

Szósta kolejka rozpocznie się w niedzielę. Tego dnia wystąpi m.in. reprezentacja Polski, która zmierzy się w Tiranie z Albanią. Zwycięzca tego spotkania awansuje na pierwszą pozycję w grupie E, bo prowadzące obecnie Czechy pauzują