La Liga: Real Madryt odrobił straty i wrócił na prowadzenie w tabeli. Dwie asysty Frana Garcii

2023-09-18, 07:46

Fran Garcia i Fede Valverde. Foto: PAP/EPA/Rodrigo Jimenez

Real Madryt wygrał z Realem Sociedad San Sebastian 2:1 i powrócił na prowadzenie w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej, spychając z pozycji lidera Barcelonę. W pięciu meczach "Królewscy" zdobyli komplet 15 punktów.

Na Santiago Bernabeu gospodarze przegrywali jednak od piątej minuty, gdy gola strzelił Ander Barrenetxea. Bramki dla Realu padły dopiero po przerwie. Tuż po wznowieniu gry wyrównał Urugwajczyk Federico Valverde, a wynik ustalił w 60. minucie Joselu.

W tabeli Real wyprzedza o dwa punkty Barcelonę, która w sobotę pokonała Betis Sewilla 5:0. Bramkę i dwie asysty zanotował Robert Lewandowski.

"Lewy" zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców La Ligi. Polak ma na koncie trzy trafienia. Prowadzi Jude Bellingham z Realu Madryt (5 goli).