LM piłkarzy ręcznych: Montpellier - Orlen Wisła. Fatalna końcówka płocczan, kolejna przegrana

2023-09-28, 23:07

Miha Zarabec (przy piłce) i jego koledzy z Orlen Wisły Płock ponieśli trzecią porażkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów . Foto: Forum/imago sport/Valentina Claret

Piłkarze ręczni Orlen Wisły przegrali na wyjeździe z Montpellier HB 28:30 (15:14) w meczu trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. W tym sezonie płocczanie nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu, była to ich trzecia porażka.

Bardzo źle rozpoczęły tę edycję rozgrywek Ligi Mistrzów drużyny Montpellier i Orlen Wisły. Po dwóch kolejkach na swoim koncie nie miały wywalczonych punktów i zajmowały 6. oraz 7. pozycję w tabeli.

Zacięta pierwsza połowa

Pierwsza połowa, bardzo wyrównana, przyniosła sporo emocji. Znakomicie zaczął Lovro Mihić, który w tej części spotkania był niezawodny. Rzucił dla Orlenu Wisły sześć goli. Skutecznością imponował także Ton Lucin, na którego koncie znalazły się cztery bramki, w tym dwie z rzutów karnych.

W 22. minucie rzut karny wykonywany przez etatowego egzekutora gospodarzy Sebastiana Karlssona odbił Marcel Jastrzębski, który po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczął spotkanie w bramce od pierwszej minuty. Do przerwy płocczanie prowadzili jedną bramką.

Zadecydowała końcówka...

Po zmianie stron gospodarze od razu doprowadzili do remisu, ale „Nafciarze” szybko odskoczyli na dwa gole i w 33. minucie było 15:17. Po akcji gości, pod bramką płockiego zespołu miało miejsce starcie Tina Lucina i Valentina Porte. Sędziowie uznali, że faul „Nafciarza” był niebezpieczny i pokazali czerwoną kartkę. Orlen Wisła straciła swojego skutecznego tego dnia zawodnika.

Jak się jednak okazało, osłabienie nie miało zbyt wielkiego wpływu na przebieg kolejnych minut meczu. Co prawda w 38. minucie gospodarze doprowadzili do wyniku 19:18, ale potem do głosu doszli płocczanie i w 43. min. na tablicy był rezultat 21:23. Później podwyższyli jeszcze prowadzenie do trzech trafień.

Kolejne minuty to świetne interwencje bramkarza gospodarzy Remi Desboinneta i w 57. minucie znów był remis 27:27. Nie pomogły dwie przerwy w grze, o które poprosił trener Xavi Sabate. Skuteczniejsi w końcówce byli gospodarze.

W 4. kolejce ORLEN Wisła zmierzy się przed własną publicznością z SC Magdeburg. Mecz zaplanowano na 12 października na godz. 20.45.

Montpellier HB - Orlen Wisła Płock 30:28 (14:15).

Montpellier: Charles Bolzinger, Remi Desboinnet – Sebastian Karlsson 5, Diego Simonet, Kylian Villeminot 4, Luka Pellas 4, Ahmed Herham 9, Jaimie Fernandez, Marko Panić 1, Arthur Lenne, Karl Konan, Mathieu Cornette, Bryan Monte 2, Valentin Porte 2, Veron Nacinović 3.

Orlen Wisła: Mirko Alilović, Marcel Jastrzębski – Michał Daszek 1, Miha Zarabec 6, Tin Lucin 4, Tomas Piroch 3, Abel Serdio 1, Leon Susnja, Gergo Fazekas 3, Przemysław Krajewski 4, Gonzalo Perez, Mirad Terzić, Dawid Dawydzik, Lovro Mihić 6, Niko Mindegia, Dmitry Żytnikow.

Karne minuty: Montpellier – 10 minut, Orlen Wisła – 12 min. czerwona kartka: Tin Lucin (Orlen Wisła) w 33 min za faul, Valentin Porte (Montpellier) w 60 min za faul. Sędziowali: Vaclav Horacek i Jiri Novotny z Czech.