WTA Zhengzhou: Qinwen Zheng zwyciężczynią turnieju. W finale pokonała Barborę Krejcikovą

Chinka Qinwen Zheng w trzech setach pokonała rozstawioną z numerem 7. Czeszkę Barborę Krejcikovą 2:6, 6:2, 6:4 w finale turnieju WTA 500 na kortach twardych w Zhengzhou. Był to pierwszy pojedynek tych tenisistek.

2023-10-15, 17:40

Qinwen Zheng. Foto: X/L'Equipe

W pierwszym secie Zheng została trzykrotnie przełamana i nie nawiązała równej walki z Krejcikovą. Sytuacja odwróciła się w drugiej partii, gdy Czeszka przegrała dwa gemy przy swoim serwisie. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Jednak Zheng od stanu 4:4 wygrała dwa ostatnie gemy.

We wcześniejszych rundach Chinka zajmująca 24. miejsce w rankingu WTA pokonała Włoszkę Jasmine Paolini, Ukrainkę Anhelinę Kalininę, Greczynkę Marię Sakkari i Katerynę Wołodko z Ukrainy. 21-latka wygrała drugi turniej w tym roku. W lipcu triumfowała w Palermo.