Ekstraklasa: Radomiak nie utrzymał prowadzenia. Korona wywalczyła cenny punkt

2023-10-22, 14:40

Mecz Radomiaka z Koroną zakończył się remisem. Foto: PAP/Piotr Polak

Pierwszy niedzielny mecz 12.kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończył się remisem 1:1. Radomiak Radom stracił prowadzenie i podzielił się punktami z Koroną Kielce.

• Mecz Radomiaka z Koroną to bardzo prestiżowa rywalizacja dla kibiców obydwu zespołów. Wszystkie bilety na to spotkania rozeszły się błyskawicznie
  • W poprzednim sezonie obydwa starcia tych drużyn zakończyły się zwycięstwami kielczan (2:0 i 2:1), więc radomianie liczyli, że uda im się zrehabilitować za te niepowodzenia
  • Cel nie został realizowany, gdyż niedzielny mecz zakończył się sprawiedliwym remisem

Jeszcze przed rozpoczęciem gry trener Korony Kamil Kuzera musiał dokonać zmiany w wyjściowej "jedenastce". Na rozgrzewce okazało się, że Marius Briceag nie jest zdolny do gry i musiał go zastąpić Jacek Podgórski.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem nerwowej gry. W 17. minucie powinno być 1:0 dla Korony. Podgórski zagrał w polu karnym do Martina Remacle. Po strzale Belga piłka zmierzała już do bramki, ale w ostatniej chwili wybił ją Luizao.

Gospodarze odpowiedzieli w następnej akcji. Xavier Dziekoński obronił jednak groźny strzał Ediego Semedo. Potem był okres mniej ciekawej gry. Dopiero w 39. minucie Casteneda, po podaniu od Grzesika, oddał sprytny strzał, ale zbyt lekki, aby zaskoczyć Dziekońskiego.

Po przerwie mecz miał dalej wyrównany przebieg. W 57. minucie Jewgienij Szykawka spod końcowej linii podał do Mateusza Czyżyckiego, a ten z bliska kopnął piłkę tuż obok słupka.

Gdy wydawało się, że to kielczanie zaczynają przejmować inicjatywę Radomiak objął prowadzenie. Rafał Wolski świetnie podał do Castanedy. Kolumbijczyk ograł w polu karnym Dominicka Zatora i pewnym strzałem nie dał szans Dziekońskiemu na skuteczną interwencję.

W 70. minucie trener Kuzera wprowadził dwóch nowych zawodników i jeden z nich Ronaldo Deaconu błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Rumun zaskoczył Posiadałę strzałem z około 15 metrów.

Obydwa zespoły starały się potem przechylić szalę na swoja korzyść. Najbliżej powodzenia był w 89. minucie Dawid Abramowicz, który oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego.

Radomiak Radom – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Frank Castaneda (63), 1:1 Ronaldo Deaconu (71).

Żółta kartka – Radomiak Radom: Rafał Wolski, Jan Grzesik, Leandro; Korona Kielce: Bartosz Kwiecień.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 8 558.

Radomiak Radom: Albert Posiadała – Jan Grzesik, Mike Cestor, Luizao, Dawid Abramowicz – Edi Semedo (75. Leandro), Christos Donis (75. Raphael Rossi), Michał Kaput, Rafał Wolski, Frank Castaneda (79. Leonardo Rocha) – Pedro Henrique.

Korona Kielce: Xavier Dziekoński – Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Jacek Podgórski – Marcus Godinho, Yoav Hofmayster (70. Bartosz Kwiecień), Martin Remacle (90+2. Dalibor Takac), Nono, Mateusz Czyżycki (70. Ronaldo Deaconu) – Jewgienij Szykawka (87. Daniel Bąk)